• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Dashuria platonike: Të dashurosh dikë që nuk mund ta kesh kurrë

clizia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 17, 2009
Postime
298
Pikët
0
Vendndodhja
ne zemren e dikujt
Dashuria platonike: forma më sublime e dashurisë. Është dashuria ëndërruese që hyjnizon dhe që e bën dikë epiqëndër të mendimeve tona, e bën orbitën pas të cilës ne sillemi. Ne e dimë se subjektin e adhurimit tonë nuk mund ta kemi kurrë e prapë kultivojmë ndjenja, prapë e dashurojmë me mish e me shpirt. Si mund të dashurohet kaq shumë dikush që është vite drite larg teje, të cilin nuk e kemi prekur dot kurrë?

A është vuajtje të dashurosh dikë të parritshëm?

Dashuria platonike është një formë fiksimi apo një dashuri e sinqertë dhe e pastër, jokushtëzuar nga interesi?
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Sikur te isha me ty...

Sikur te isha me ty..........................:(
S'do kisha kohe te vrisja mendjen me Budallalliqe te llojit pfffffffffffff
 

Spring

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 2, 2009
Postime
45
Pikët
0
Titulli: Sikur te isha me ty...

...sdo isha vetem
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Sikur te isha me ty...

do isha shum i lumtur
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Sikur te isha me ty...

do te djersisja tu te bo dashuri
 

NRG

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
98
Pikët
0
Vendndodhja
Anywere!
Titulli: Sikur te isha me ty...

do beja te pamunduren qe kjo nate te ishte e paharruar per te dy :)
 

NRG

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
98
Pikët
0
Vendndodhja
Anywere!
Titulli: Sikur te isha me ty...

po ne High Definition........ :p
hiqe ate "lali" se ma hoqe trurin. :p
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Sikur te isha me ty...

Do te te shkelyja tu te puth :)
 

LiPs

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 11, 2009
Postime
52
Pikët
0
Vendndodhja
kudo
Titulli: Sikur te isha me ty...

sikur te isha me ty do te thoja mu largo pak se me more frymen :)
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Sikur te isha me ty...

Do te te tregoja se jo gjithnje gjerat jane sic duken :(
 

LiPs

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 11, 2009
Postime
52
Pikët
0
Vendndodhja
kudo
Titulli: Sikur te isha me ty...

do ti thoja mos beso cfar degjon por ate qe shikon
 

LiPs

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 11, 2009
Postime
52
Pikët
0
Vendndodhja
kudo
Titulli: Sikur te isha me ty...

sikur te isha me ty do te thoja qe urrej veten qe te dua kaq shum , kok qyp
 
Top