• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Dasmat ne Shqiperi.

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Ore si ju duken dasmat ne shqiperi? :D

U pelqejne me DJ apo orkester?
U duken ndonje cik te ekzagjeruara kur hidhen lek?
Po veshjet u bejne pershtypje qe ka dhe nga ato qe vijne me xhinse dhe t-shirt?
Po veshjet e femrave?

Te mirat dhe te kqijat e dasmave ne Shqiperi?

Jepni mendimet tuaja pa gercit grushti :d
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Shiko ti shok i luftes.... si eshte puna
1. leket jane trandite sidomos kurre bihen dollar njeshka
2. muziken e dua live jo dj
3. veshjen hmm nese me pyesje do vije me fustan me xhixha edhe xhixhat te arinin deri ne kaptinen si kukkell cirku
a po me xhinse
sigurisht qe do zgjidhja xhinset
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Hedhja lekeve me duket e tepert ose mire qe hidhen po t'i mari çifti jo orkestra..Mu me pelqejne me ROCKBAND dasmat..:D..keto te tjerat si kam qef hiç se s'di me kercy popullorshe..
Ndersa per veshjen kam qejf Fustanet e bukura..:D. Jo per gje po vdes te vishem pak per mbremje dhe dasma eshte rasti i duhur..Kush shkon me xhinse nqs eshte rehat mire e ben..
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Me Dj,ka lezet dasma,me dj e leng frutash...
Por vetem se Dj duhet te jet i mire,duhet te di se si vihen kufiet...
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

me pelqejne,edhe pse ndonjehere jane disa gjera te teprume qe lidhen me erzet:p:p por ne pergjithesi ajo hareja e dasmes eshte e bukur....
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,195
Pikët
113
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Si me duken dasmat ? Po tani varet se kush martohet ;))
Per vete me pelqen jasht mase me orkester , te hidhet leku sheshit se fundja nje here martohet njeriu tamam si duhet , veshja normal qe duhet te ndryshoj nga perditshmeria , se fundja spo shkon per kafe ose te hash apo te kercesh per qef ne lokal , nejse kjo varet nga njeriu .
Nusja duhet te shkelqej , tani kush eshte e bukur me pak behet yll kush nuk eshte stukohet e pispillohet e del si nuse fshati :p
Eh aman se mezi po pres te haj dasmen time se shpejti lol
 

Xhenet

Amoureus ❤️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,524
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Ore si ju duken dasmat ne shqiperi? :D

U pelqejne me DJ apo orkester?
U duken ndonje cik te ekzagjeruara kur hidhen lek?
Po veshjet u bejne pershtypje qe ka dhe nga ato qe vijne me xhinse dhe t-shirt?
Po veshjet e femrave?

Te mirat dhe te kqijat e dasmave ne Shqiperi?

Jepni mendimet tuaja pa gercit grushti :d


Endri po ta kishe bere pyetjen te populli Shqiptar isha pergjegjur,por ne Shqiperi?
Nuk e di!;))
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Bejme dhe perjashtime Jeta :p

Une mora shembull shumicen dhe shumica eshte ne shqiperi.

Psh na thuj ti si behen dasmat shqiptare atje ku jeton ti? I rujne traditat apo i bejne si anglezt direkt e ne kishe :p
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Me Dj,ka lezet dasma,me dj e leng frutash...
Por vetem se Dj duhet te jet i mire,duhet te di se si vihen kufiet...
pse ka dj qe nuk di te ver kufjet ne veshka:O

ce do dj aman edhe po iken dritat kengetarin kendon live per bukuri
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Me orkester ngja si dasem jevgjish hahaha. Gjysma bohen tape e fillojne e zberthejne kmishat pastaj duke hudh pare kot pa lidhje Lol.

Dasma lezetin e ka me 150 veta ose me pak ,me pak fjale ajken. Merr nje DJ te mire ,e hap si cocktail ne fillim per t'gjithe te ftuarit dhe nga ora 10 e darkes fillon e i ul njerzit. Cifti perzgjedh nje kenge spektakolare hyrese shoqeruar me vallzim dhe dasma deklarohet e hapur :p Menu-ja ka rendesine e vet. Mire eshte ta perzgjedhesh sa me fine ,jo sic e kane zakon ca qe vejne vetem mish t'thate para edhe ha thot ,a thu se kena ardh me mbush barkun ne dasem haha. Pjatat kane lezetin e tyne , e fillo me antipaste ,pjata dyte dicka te thjesht por te shijshme ,i fut dhe i pjate te trete dhe ne fund embelsira.

skeni shije hic skeni :p
 

Xhenet

Amoureus ❤️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,524
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Bejme dhe perjashtime Jeta :p

Une mora shembull shumicen dhe shumica eshte ne shqiperi.

Psh na thuj ti si behen dasmat shqiptare atje ku jeton ti? I rujne traditat apo i bejne si anglezt direkt e ne kishe :p


Ja do te tregoj pra:)
Ne shkup dasmat jan edhe tradicionale edhe moderne,fillon tre dite para me naten e grave ku grat e ftuara vishen me dimija,tani vjen nata e te rinjeve qe i thojne nata e pulave:p pse e pulave?
Sepse ate nata te rinjet dalin duke kenduar te kerkojne pula dhe cdo gje tjeter ne lagjen e dasmorit per te kaluar naten duke ngrene dhe duke kenduar dhe vallzuar deri ne mengjes reth nje zajari qe ndezet ne obor.Tani vjen dita per ta mare nusen dhe ne mbremje vazhdon dasma ne restorant.Tani te nesemen nusen e qesim ne obor duke kenduar me defa dhe presim dhuratat qe i ka pregaditur dhe mos te haroj grat pregaditin mengjezin me petlla.U mundova ti ta pershkruaj shkurt dhe shpresoj se me kuptuat...

Ne Franc mvaret se ne qfar dasme mer pjes nese eshte nje dasem ku qifti nuk eshte i te njetes origjin dasma ka nje tjeter dukuri edhe kjo eshte e bukur nese qifti eshte i lumtur.


E bukur eshte cdo dasem shqiptare qoft me orkester apo tupane ose dj,kryesorja te argetohemi sa me mire.
 

Lea

Sdua tja di !!!
Anëtar
Sep 4, 2017
Postime
14,834
Pikët
113
Vendndodhja
Ku zemra e saj rreh💖💖
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Per mua jan dasmat me te bukra qe mund te egzistojne, me pelqejne veshjet, edhe pse tualeti egzagjerohet paksa, Por kercimi, te qeshurat dhe lumturin qe trasemtojne ato dasma né asnje, vend tjeter nuk ndjehet ajo ndjesi![emoji5]
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Yyy sa vite kane kaluar nga kjo teme , u plakem ne forum...

Ne lidhje me temen kam ndryshu mendim...

Kurseni ato 10-15 mije eur dhe mos boni dasem fare :p
 

Lea

Sdua tja di !!!
Anëtar
Sep 4, 2017
Postime
14,834
Pikët
113
Vendndodhja
Ku zemra e saj rreh💖💖
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Yyy sa vite kane kaluar nga kjo teme , u plakem ne forum...

Ne lidhje me temen kam ndryshu mendim...

Kurseni ato 10-15 mije eur dhe mos boni dasem fare :p


[emoji23][emoji23][emoji23] duhet te komentoja une qe te kujtoheshit per kete tem : p
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Shume mire e bere Lea , dhe perpos shakave , dasmat tona ngelen dicka shume e bukur megjithe te mirat dhe t'kqijat e tyre :)
 

Lea

Sdua tja di !!!
Anëtar
Sep 4, 2017
Postime
14,834
Pikët
113
Vendndodhja
Ku zemra e saj rreh💖💖
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

E vertet, kudo te shkosh, sado te pershtatesh si vendi yne ska, sidomos dasmat tek né jan unike![emoji5]
 

*ARiel*

Tip i qetë
Anëtar
Apr 12, 2013
Postime
9,340
Pikët
113
Vendndodhja
Planet earth
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Yyy sa vite kane kaluar nga kjo teme , u plakem ne forum...

Ne lidhje me temen kam ndryshu mendim...

Kurseni ato 10-15 mije eur dhe mos boni dasem fare :p
Hahahah njelloj edhe une jam bere pishman :D
Gjynah qe iken gjithe ato pare per nje nate! -eh-
 

O2

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
23,303
Pikët
113
Përgjigje e: Dasmat ne Shqiperi.

Kush do na bej nje dasmë aman më qafshi së na ka shku mendja keq... :p mos prisni prej meje,e kam ndarë mendjen, do behem murgeshë -qesh-
 
Top