• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Daut Demaku - diferenca: e mira - e keqja!

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
2,519
Pikët
113
Perseritje e "pavetedijshme" e teorise Hegeliane mbi tezen, antitezen dhe sintezen me konfuzione gramatikore... APO ne gjuhen kristiane triniteti ku babai (teza) zbirti te birin ne natyren tokesore (antiteza) per te arritur shpirtin e shenjte (sintezen). Pra per te arritur sintezen duhen eleminuar/reduktuar pak nga teza e ca nga antiteza. -gezuar-``fumato``

p.s. po nuk shkeli kemba gjemb ajo (kemba) nuk ngrihet e nuk leviz...
 

ciarli

Super Anëtar
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
328
Pikët
28
...vepra te mira apo te keqija nuk kishte por kishte individe te mire dhe te keqinj. Veprat nuk kishin moral apo gjithesia ishte pajete e ftohte pa asnje moral.
 
Top