• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Denimi me Vdekje...PRO apo KUNDER ?

Denimi me Vdekje...

 • Pro

  Votes: 48 66.7%
 • Kunder

  Votes: 24 33.3%

 • Numri i votuesve
  72

shoku_tanku

nje pyke midis jush,cun per s'prapi
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
35,023
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Duke patur parasysh sistemin e drejtesise qe kemi ketu thjesht do shtonim krimet pasi keta do denonin ndonje fakir dhe jo ata qe duhen denuar.Sa njerez jane vrare gjate kohes se diktatures nga gjykatat tona dhe cfare krimesh kishin bere per te merituar nje denim te tille?
 

Pablo

Pablito
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
6,373
Pikët
113
Pro per vrasesit e shumefisht,te policeve dhe per tradhti kombetare!
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,710
Pikët
113
ka dy lloj policesh: polic guardian dhe polic kalec, kalende pushtetesh. pushteti zakonisht perfundon atje ne toilet po ashtu edhe nje polic guardian kokforte perfundonte po atje!
 

Marla

.
Anëtar
Apr 3, 2020
Postime
5,404
Pikët
113
Duke patur parasysh sistemin e drejtesise qe kemi ketu thjesht do shtonim krimet pasi keta do denonin ndonje fakir dhe jo ata qe duhen denuar.Sa njerez jane vrare gjate kohes se diktatures nga gjykatat tona dhe cfare krimesh kishin bere per te merituar nje denim te tille?
Kete mendim kisha e une para ca kohesh. Pastaj reflektova dhe thashe, sado i kalbur te jete sistemi nese une nuk bej gje te keqe dhe nuk perfshihem ne asnje shkelje ligjore qofte kjo administrative apo penale mua sme denon njeri me heqje jete.

Pastaj po ta kapim ne aspektin teologjik mund te jap te drejte faktit qe Zoti eshte i vetmi qe na e jep dhe merr jeten.
 

shoku_tanku

nje pyke midis jush,cun per s'prapi
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
35,023
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Kete mendim kisha e une para ca kohesh. Pastaj reflektova dhe thashe, sado i kalbur te jete sistemi nese une nuk bej gje te keqe dhe nuk perfshihem ne asnje shkelje ligjore qofte kjo administrative apo penale mua sme denon njeri me heqje jete.

Pastaj po ta kapim ne aspektin teologjik mund te jap te drejte faktit qe Zoti eshte i vetmi qe na e jep dhe merr jeten.
Duke qene sistemi i korruptuar ti fare lehte mund te biesh viktime e vendimeve arbitrare.
 

shoku_tanku

nje pyke midis jush,cun per s'prapi
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
35,023
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Per sa kohe nuk merrem me trafik ilegal krim te organizuar apo te vras njeri me vijne anash dmth.
Ate se dime,papritur mund te gjendesh ne nje situate absurde dhe te maresh denim kapital pa bere asgje.Kur nuk ka vullnet per te denuar kriminelet e vertete mund te gjenden viktima me prova te fabrikuara thjesht per te krijuar iluzionin se sistemi i drejtesise eshte funksional dhe keqberesit ndeshkohen.
 

Marla

.
Anëtar
Apr 3, 2020
Postime
5,404
Pikët
113
Ate se dime,papritur mund te gjendesh ne nje situate absurde dhe te maresh denim kapital pa bere asgje.Kur nuk ka vullnet per te denuar kriminelet e vertete mund te gjenden viktima me prova te fabrikuara thjesht per te krijuar iluzionin se sistemi i drejtesise eshte funksional dhe keqberesit ndeshkohen.
Aaaa sikur thua ti. Une them qe duhet denimi me vdekje. Shqiptaret smarrin vesh ndryshe.
 
Last edited:

Morning Star

Anëtar i ri
Anëtar
May 6, 2021
Postime
1
Pikët
3
Pro ne disa raste , kunder ne disa te tjera
Ceshtja e drejtesise eshte ceshtje interpretimi dhe jo rralle ka ndodhur qe te jene denuar (edhe me vdekje) te pafajshem.
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,710
Pikët
113
kush na pyet neve?
por interesante eshte c'mendojne eterit e shteteve per praktikimin e dinimit me vdekje lisho ne amerike?!
 

Tiku

YshForti….
Anëtar
Feb 11, 2021
Postime
4,673
Pikët
113
Vendndodhja
Kalimthi neper Bote.
Pro se nuk mbahen kafshet nqs e heq.:)
Plus qe eshte shpenzim taksash te mbash dike me honger e me pi tere jeten… 😂
 
Top