• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Depp aktori më i paguar në Hollywood

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Johnny Depp është cilësuar si aktori më i paguar në Hollywood. Sipas “Forbes”, është paguar me 50 milionë paundë për rolin e Mad Hatter në filmin e Tim Burton, “Alice in Wonderland” (Liza në botën e çudirave).


Ai së fundmi ka deklaruar gjithashtu se ka fituar 15 milionë paundë për të qenë në krahë të Angelina Jolie në filmin “The Tourist”.

Fitimet janë llogaritur nga të dhënat e marra me agjentët, menaxherët, producentët dhe avokatët e aktorëve për të zbuluar pagesën e tyre.

Renditja e 10 aktorëve më të paguar:

1. Johnny Depp – 50 milionë paundë
2. Ben Stiller – 38 milionë paundë
3. Tom Hanks – 30 milionë paundë
4. Adam Sandler – 26.6 milionë paundë
5. Leonardo Di Caprio – 18.6 milionë paundë
6. Daniel Radcliffe – 16.6 milionë paundë
7. Robert Downey Jr – 14.6 milionë paundë
8. Tom Cruise – 14.6 milionë paundë
9. Brad Pitt – 13.3 milionë paundë
10. George Clooney – 12.6 milionë paundë
Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top