• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Desert Roses

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan


"Desert Roses" jane nje grup Hard Rock i formuar ne qershor te 09.Perbehet nga 4 instumentaliste dhe vokalistja.Ato se pari kane ekzekutuar ne "Rock per Rock 09" ku prej ateher kane vendosur qe te vazhdojne te jene nje grup.Jane duke punuar ne krijimin e kengeve te reja si dhe disa kenge te ekzekutuara nga grupet tjera.


antaret e grupit jan :
KRISME KOLOLLI--vocals
ERBLINA ZHURI--lead guitar/backing vocals
ARTA JAHAJ--bass/backing vocals
FATBARDHA KUQI--drums
AURELA BUZHALA--keyboards

...keto Rock vajza jan nga Theranda ..

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=nKa5R8y49oI&feature=player_embedded"]http://www.youtube.com/watch?v=nKa5R8y49oI&feature=player_embeddedp.s. mar nga Facebook i "Desert Roses"
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Desert Roses

video oficiele e grupit Desert Roses

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=2n65gUkhxKM&feature=player_embedded"]http://www.youtube.com/watch?v=2n65gUkhxKM&feature=player_embedded

besoj se keto Rock-erkat Shqiptare do te ken suksese si Hard Rock grupi i parë i vajzave ne trojet tona ...
 
Top