• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Detajet e 100 milion anëtarëve të Facebook janë publikuar online?

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Detajet personale të 100 milionë përdoruesve të Facebook rreth janë mbledhur dhe janë botuar në internet në një skedar i cili mund të shkarkohet, që do të thotë se ata tani nuk do të jetë në gjendje ta mbajnë llogarinë e tyre private, dhe larg qasjes së publikut.
Megjithatë, Facebook minimizoi çështjen, duke thënë se asnjë nga të dhënat personale të përdoruesve nuk ishte komprometuar. Informacioni ishte postuar nga Ron Bowes, një konsulent i sigurisë online, në faqen e internetit Pirate Bay.

Bowes e ka përdorur kodin për të skanuar profilet e 500 milion anëtarëve të Facebook. Dokumenti i nxjerr nga Bowes, i cili u lejon njerëzve të kryejnë kërkime të llojeve të ndryshme brenda këtij rrjeti social, është shkarkuar nga më shumë se 2.400 njerëz në mbarë botën.
 
Top