• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Dhëndëri që bleu 99.999 trëndafila për dasmë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Dhëndëri kinez vendosi t’ia bëjë një surprizë nuses së tij e cila me siguri kurrë nuk do ta harroj.


Kinezi Xiao Wang nga qyteti Chnogqing shpenzoi pagën vjetore për të blerë 99.999 trëndafila të kuq për nusen e tij Xiao Liu me të cilët mbuloi katër limuzina për ceremoninë e martesës. Kinezët besojnë se numri 999 sjellë fat.

Nëpërmjet internetit gjeti automobilat dhe vullnetarët të cilët do t’i ndihmonin për t’i ngjitur trëndafilat.

“Mu kujtua se Liu pëlqen trëndafilat dhe kështu më lindi ideja. Vetëm kur e pashë fytyrën e saj kur i pa automobilat e zbukuruar ia vlejtën mundi dhe paratë”, tha Wang, i cili për më shumë fat në martesë dhuroi 20 për qind të shumës së përgjithshme për blerjen e luleve për bamirësi.

“Para një viti pata thënë se më pëlqen një dasmë romantike. Ende nuk më besohet. Kjo është e mrekullueshme”, tha Liu.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Emilia

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
56
Pikët
0
Përgjigje e: Dhëndëri që bleu 99.999 trëndafila për dasmë

s'me duket dhe aq romantike ,,,ok nje limuzine ..por 4 ?? kur gjerat ekzagjirohen sikur e humbasin ate bukurine e romantizmit :)

well kinez hesapi , te na trashegohen bella dhe ne koken e beqareve :p
 
Top