• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Dhelpra plagosi gjuetarin!

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Një thënie e vjetër për gazetari thotë se nuk është lajm kur “qeni kafshon njeriun” por lajm është kur “njeriu e kafshon qenin”. Nëse është ashtu, atëherë lajmi më i mirë i ditës është se një dhelpër nga një mal i Bjellorusisë, në luftën për mbijetesë shtiu nga dyfeku i gjuetarit lokal.
Kështu të paktën thotë gjuetari i fshatit Poddubi, i cili u pranua në spital i plagosur. Versioni i tij është se dhelprën e gjuajtur e ngriti, e lëshoi në tokë me qëllim që t’i jap fund me qytë të armës, por dhelpra futi këmbën në këmbëzën e armës dhe e plagosi atë. Mediat në Bjellorusi nuk njoftuan se çfarë ndodhi me dhelprën.

Policia megjithatë po vazhdon hetimet, me dyshimin se ndoshta gjuetarin 40 vjeçar e ka plagosur ndonjë dorë njeriu – ose bëhet fjalë për tentim vrasje ose vetëvrasje. Përndryshe gjuetia në dhelprat është e lejuar gjatë tërë vitit në Bjellorusi.
 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Dhelpra plagosi gjuetarin!

hahahaahahaha sa e rrezikshe dhelper hesapi ti thoje je i dhelper dhe kjo paska qen dhelper bire dhelpre
 
Top