• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Dhjetë gjërat që një mashkull i vërtetë bën në një marrëdhënie

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
4,818
Pikët
113
Dhjetë gjërat që një mashkull i vërtetë bën në një marrëdhënie


1617862582108.jpeg
Nëse doni të dini nëse jeni në një lidhje me një mashkull të vërtetë, kushtojini vëmendje veprimeve të tij. Ajo që me të vërtetë ka rëndësi është që “mashkulli i vërtetë”, kur është në një marrëdhënie, të sillet aq mirë sa thjesht duhet ta duash atë dhe stilin e tij!


Disa gra kanë ndjenjën se “burri i vërtetë” nuk ekziston, domethënë se është e pamundur ta gjesh atë sot. Nga ana tjetër, disa burra mendojnë se ata janë përkufizimi i një “njeriu të vërtetë”.


Të tjerët besojnë se nuk ka diçka të tillë. Sidoqoftë, një gjë është e vërtetë: ata burra që mendojnë se janë përkufizimi i një burri të vërtetë dhe ata që mendojnë se nuk janë – më së shpeshti gabojnë.

Nëse doni të dini nëse jeni në një lidhje me një mashkull të vërtetë, kushtojini vëmendje veprimeve të tij. Ajo që me të vërtetë ka rëndësi është që “mashkulli i vërtetë”, kur është në një marrëdhënie, të sillet aq mirë sa thjesht duhet ta duash atë dhe stilin e tij.


1. Një burrë i vërtetë e do dhe respekton gruan e tij për atë që është

Ai e do bukurinë, personalitetin dhe ndjeshmërinë e saj të vërtetë. Trajtojeni me respekt. Ai nuk e ka problem ta gatuajë pjatën e saj të preferuar, ta marrë atë për darkë ose të paguajë faturën. Dhe ajo e do dhe e respekton atë.

2. Një burrë i vërtetë është plotësisht i përkushtuar në një marrëdhënie

Ai nuk e tradhton atë. Është besnik dhe e mban marrëdhënien të shëndetshme. Është plotësisht i përkushtuar ndaj gruas së tij, komunikon me të dhe punon së bashku në marrëdhëniet. Ju e dini që mund t’i besoni një mashkulli të vërtetë. Ai do të jetë gjithmonë besnik ndaj jush.

3. Një burrë i vërtetë mbron partneren e tij fizikisht dhe emocionalisht

Edhe pse një grua mund të mbrojë veten, ai është gjithmonë pranë saj. I siguron asaj siguri financiare dhe është gati të godasë dikë nëse duhet, por mendon para disa veprimesh. Bëmat e tij janë llogaritur, ai është i vëmendshëm dhe i mirë me të gjithë.

4. Një burrë i vërtetë plotëson dhe frymëzon partneren e tij

Ai flet me partneren e tij dhe planet për të ardhmen. Bën shaka, është inteligjent dhe i ndjeshëm. Është tepër simpatik. Ju do ta kuptoni, nëse juaji është i tillë.


5. Një burrë i vërtetë merr iniciativën

Sepse ai mban pantallona. Sigurisht, ato pantallona lahen dhe hekurosen nga një grua, por ai është akoma udhëheqësi. Ai nuk pret që gruaja të zgjidhë problemin, ai e zgjidh atë ose kërkon këshillat dhe ndihmën e saj. Ai gjithmonë merr iniciativën.

6. Një burrë i vërtetë gjithashtu merr vendime të vështira

Ai respekton mendimin tuaj, por nuk ju lejon të kontrolloni vendimet e tij. Ai nuk kontrollon njerëzit, por është i vetëdijshëm për veten dhe të metat e tij. Gratë nuk i pëlqejnë frikacakët e pavendosur dhe ai e di atë.

7. Një burrë i vërtetë merr përgjegjësi për vendimet dhe veprimet e tij

Mos i mbroni gabimet tuaja dhe mos ju fajësoni. Ai di të kërkojë falje dhe të rregullojë atë që bëri. Ai e di që një falje e bën atë një njeri më të mirë sepse kështu tregon besim.

8. Një burrë i vërtetë thotë gjithmonë atë që mendon

Ai nuk ka frikë të thotë atë që ka në mendje. Ai thotë pa frikë nëse nuk pajtohet me ty. Kjo nuk do të thotë se ai është indiferent, ai thjesht nuk pajtohet me gjithçka. Ai e di që një njeri i vërtetë qëndron për veten e tij.


9. Një burrë i vërtetë është i përkushtuar në marrëdhënien në të cilën është dhe është gjithmonë me partneren e tij

Ndonjëherë familja dhe miqtë bëjnë pyetje të çuditshme ose bëjnë komente të panevojshme në lidhje me marrëdhënien tuaj. Ai gjithmonë ju mbron si një burrë i vërtetë.


10. Një burrë i vërtetë gjithmonë punon në vetvete dhe kështu e bën marrëdhënien më të mirë dhe më të mirë

Ai gjithashtu ka një jetë të tijën. Ai ka pasione të tjera përveç jush dhe marrëdhënia nuk e përcakton atë si një person. Është ambicioz dhe shkon për atë që dëshiron. Ai është një njeri i vërtetë. /KP/
 
Last edited:

ciarli

V.I.P
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,116
Pikët
83
1.Nje burre ideal nuk ka frike!
2.Ai e ka te huaj prezencen e femres!
3.Ai nuk lodhet duke kerkuar parajsen, lumturine!
4.Lidhjet me boten nuk e trembin vetem kur behet fjale per halet, lagjet, lindore!
5.Ai fiton gjithnje edhe kur humbet kunder nje burri ideal tjeter!
6.Pasuria, pushteti jane varke per te por helmohet ndonjehere nga perrallat lindore!
7.Kur eshte burre ndjehet femije dhe kur ishte femije nuk kishte burre trim si ai!
8.Vetem nje mbretereshe ia vjedh zemren, te tjerat jane skllavet e ideve te tij!
9.Ideja e sekrifices e tundon ne mesjeten e tij, por pa arritur ta vetvrase!
10.Vetem nje mbretereshe arrin ta vrase zemren, duke e dorezuar tek armiqte, dhunuesit e saj!
 

rolex

Super Anëtar
Anëtar
Aug 4, 2014
Postime
686
Pikët
43
Vendndodhja
Tirane
Dhjetë gjërat që një mashkull i vërtetë bën në një marrëdhënie


View attachment 86149
Nëse doni të dini nëse jeni në një lidhje me një mashkull të vërtetë, kushtojini vëmendje veprimeve të tij. Ajo që me të vërtetë ka rëndësi është që “mashkulli i vërtetë”, kur është në një marrëdhënie, të sillet aq mirë sa thjesht duhet ta duash atë dhe stilin e tij!


Disa gra kanë ndjenjën se “burri i vërtetë” nuk ekziston, domethënë se është e pamundur ta gjesh atë sot. Nga ana tjetër, disa burra mendojnë se ata janë përkufizimi i një “njeriu të vërtetë”.


Të tjerët besojnë se nuk ka diçka të tillë. Sidoqoftë, një gjë është e vërtetë: ata burra që mendojnë se janë përkufizimi i një burri të vërtetë dhe ata që mendojnë se nuk janë – më së shpeshti gabojnë.

Nëse doni të dini nëse jeni në një lidhje me një mashkull të vërtetë, kushtojini vëmendje veprimeve të tij. Ajo që me të vërtetë ka rëndësi është që “mashkulli i vërtetë”, kur është në një marrëdhënie, të sillet aq mirë sa thjesht duhet ta duash atë dhe stilin e tij.


1. Një burrë i vërtetë e do dhe respekton gruan e tij për atë që është

Ai e do bukurinë, personalitetin dhe ndjeshmërinë e saj të vërtetë. Trajtojeni me respekt. Ai nuk e ka problem ta gatuajë pjatën e saj të preferuar, ta marrë atë për darkë ose të paguajë faturën. Dhe ajo e do dhe e respekton atë.

2. Një burrë i vërtetë është plotësisht i përkushtuar në një marrëdhënie

Ai nuk e tradhton atë. Është besnik dhe e mban marrëdhënien të shëndetshme. Është plotësisht i përkushtuar ndaj gruas së tij, komunikon me të dhe punon së bashku në marrëdhëniet. Ju e dini që mund t’i besoni një mashkulli të vërtetë. Ai do të jetë gjithmonë besnik ndaj jush.

3. Një burrë i vërtetë mbron partneren e tij fizikisht dhe emocionalisht

Edhe pse një grua mund të mbrojë veten, ai është gjithmonë pranë saj. I siguron asaj siguri financiare dhe është gati të godasë dikë nëse duhet, por mendon para disa veprimesh. Bëmat e tij janë llogaritur, ai është i vëmendshëm dhe i mirë me të gjithë.

4. Një burrë i vërtetë plotëson dhe frymëzon partneren e tij

Ai flet me partneren e tij dhe planet për të ardhmen. Bën shaka, është inteligjent dhe i ndjeshëm. Është tepër simpatik. Ju do ta kuptoni, nëse juaji është i tillë.


5. Një burrë i vërtetë merr iniciativën

Sepse ai mban pantallona. Sigurisht, ato pantallona lahen dhe hekurosen nga një grua, por ai është akoma udhëheqësi. Ai nuk pret që gruaja të zgjidhë problemin, ai e zgjidh atë ose kërkon këshillat dhe ndihmën e saj. Ai gjithmonë merr iniciativën.

6. Një burrë i vërtetë gjithashtu merr vendime të vështira

Ai respekton mendimin tuaj, por nuk ju lejon të kontrolloni vendimet e tij. Ai nuk kontrollon njerëzit, por është i vetëdijshëm për veten dhe të metat e tij. Gratë nuk i pëlqejnë frikacakët e pavendosur dhe ai e di atë.

7. Një burrë i vërtetë merr përgjegjësi për vendimet dhe veprimet e tij

Mos i mbroni gabimet tuaja dhe mos ju fajësoni. Ai di të kërkojë falje dhe të rregullojë atë që bëri. Ai e di që një falje e bën atë një njeri më të mirë sepse kështu tregon besim.

8. Një burrë i vërtetë thotë gjithmonë atë që mendon

Ai nuk ka frikë të thotë atë që ka në mendje. Ai thotë pa frikë nëse nuk pajtohet me ty. Kjo nuk do të thotë se ai është indiferent, ai thjesht nuk pajtohet me gjithçka. Ai e di që një njeri i vërtetë qëndron për veten e tij.


9. Një burrë i vërtetë është i përkushtuar në marrëdhënien në të cilën është dhe është gjithmonë me partneren e tij

Ndonjëherë familja dhe miqtë bëjnë pyetje të çuditshme ose bëjnë komente të panevojshme në lidhje me marrëdhënien tuaj. Ai gjithmonë ju mbron si një burrë i vërtetë.


10. Një burrë i vërtetë gjithmonë punon në vetvete dhe kështu e bën marrëdhënien më të mirë dhe më të mirë

Ai gjithashtu ka një jetë të tijën. Ai ka pasione të tjera përveç jush dhe marrëdhënia nuk e përcakton atë si një person. Është ambicioz dhe shkon për atë që dëshiron. Ai është një njeri i vërtetë. /KP/
Jam dakort me te gjitha me siper pervec pikes 8 ''Një burrë i vërtetë thotë gjithmonë atë që mendon''

Do ishte gjeja me e gabuar ne nje marrdhenie.
 

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
4,818
Pikët
113
Jam dakort me te gjitha me siper pervec pikes 8 ''Një burrë i vërtetë thotë gjithmonë atë që mendon''

Do ishte gjeja me e gabuar ne nje marrdhenie.
Jam dakort me ty .. ka femra qe nuk e kuptojne dot 👍
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
8,631
Pikët
113
Jam dakort me te gjitha me siper pervec pikes 8 ''Një burrë i vërtetë thotë gjithmonë atë që mendon''

Do ishte gjeja me e gabuar ne nje marrdhenie.
Nje marrdhenie te funksionoje duhet te jete brutalisht e sinqerte,perndryshe nga do dihen gjerat?
 

John

V.I.P
Anëtar
Oct 23, 2020
Postime
909
Pikët
93
1.Nje burre ideal nuk ka frike!
2.Ai e ka te huaj prezencen e femres!
3.Ai nuk lodhet duke kerkuar parajsen, lumturine!
4.Lidhjet me boten nuk e trembin vetem kur behet fjale per halet, lagjet, lindore!
5.Ai fiton gjithnje edhe kur humbet kunder nje burri ideal tjeter!
6.Pasuria, pushteti jane varke per te por helmohet ndonjehere nga perrallat lindore!
7.Kur eshte burre ndjehet femije dhe kur ishte femije nuk kishte burre trim si ai!
8.Vetem nje mbretereshe ia vjedh zemren, te tjerat jane skllavet e ideve te tij!
9.Ideja e sekrifices e tundon ne mesjeten e tij, por pa arritur ta vetvrase!
10.Vetem nje mbretereshe arrin ta vrase zemren, duke e dorezuar tek armiqte, dhunuesit e saj!
Ok te gjitha pervec nenit 8
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,577
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Shume Dakort me artikullin ... Ndersa sa per
Piken 8 eshte gjeja e duhur por qe sic ka thene edhe @L0v3rm4n ka edhe nga ato qe nuk kuptojne pra varet se ke ke perballe dhe kjo gje ngelet nga ju meshkujt per te zgjedhur . 😝
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,577
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Nje marrdhenie te funksionoje duhet te jete brutalisht e sinqerte,perndryshe nga do dihen gjerat?
Nje pjese e mire e femrave nuk duan qe te degjojne te verteten ama dhe krijojne me shume probleme ... eshte nje ves tipik femeror ne pergjithesi Ky faktikisht por qe ndodh per te dyja palet sepse kemi edhe meshkuj qe nuk duan qe te degjojne te verteten .
 

rolex

Super Anëtar
Anëtar
Aug 4, 2014
Postime
686
Pikët
43
Vendndodhja
Tirane
Nje marrdhenie te funksionoje duhet te jete brutalisht e sinqerte,perndryshe nga do dihen gjerat?
Te jesh i sinqerte dhe te thuash gjithmone ate qe mendon jane dy gjera komplet te ndryshme.

P.sh , dikush mund te jete shume besnik me partneren e tij pa pasur nevoj te hape barkun e te nxjerre nga goja gjithcka qe i shkon ne mendje. Per me teper qe ne shume raste ne nje marrdhenie ''heshtja eshte flori'' :)
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
8,631
Pikët
113
Te jesh i sinqerte dhe te thuash gjithmone ate qe mendon jane dy gjera komplet te ndryshme.

P.sh , dikush mund te jete shume besnik me partneren e tij pa pasur nevoj te hape barkun e te nxjerre nga goja gjithcka qe i shkon ne mendje. Per me teper qe ne shume raste ne nje marrdhenie ''heshtja eshte flori'' :)
Pikepamja jote.
Per mua jo,para se gjithash raporti duhet te jete shoqeror
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
25,030
Pikët
113
Faqja Kryesore/Flash/4 gjërat që një mashkull kërkon nga një marrëdhënie, por që nuk i thotë


4 gjërat që një mashkull kërkon nga një marrëdhënie, por që nuk i thotë
1 min më

Ju kurrë nuk mund t’i keni imagjinuar këto gjëra, por burrat i duan kur janë në një lidhje:

Falënderimi

Në një moment të jetës sonë, kuptojmë se shumica e burrave mbështeten në një ego të brishtë. Kjo është ajo që i bën ata të kërkojnë disa fjalë falënderimi. Ne ju rekomandojmë që t’i falënderoni sa më shumë kur të bëjë diçka për ju, por natyrisht, vetëm nëse dëshironi të merrni të njëjtën gjë. Marrëdhëniet dhe dashuria janë pjesë e një jetese të shëndetshme. Ju duhet të tregoni vlerësim në çdo kohë kur ai djalë bën diçka për ju.

Shprehini dashurinë

Dëshira për të prekur një qenie tjetër njerëzore është një kërkesë themelore, ashtu si ngrohtësia e një përqafimi është diçka që na sjell rehati. Ju mund ta bëni këtë eksperiment: nëse shihni një person të trishtuar në rrugë ose i dashuri juaj është në një gjendje të trishtuar dhe të pamotivuar, shkoni dhe i jepni një përqafim të madh, do të shihni se si humori i tij do të ndryshojë në çast.

Ata janë vizualë dhe duan që kështu të jeni edhe ju

Imagjinata e burrave është e dobët dhe kështu, në vend që të dëgjojnë ose lexojnë histori, ata janë më pritës për stimulimet më vizuale. Kjo do të thotë që ata priren të shpërqendrohen më lehtë kur shohin diçka që dëshirojnë. Nëse diçka lind mes jush, shanset që ai të ketë realizuar bukurinë tuaj dhe të mendojë për ju janë të larta. Në fakt, procesi i joshjes fillon që nga momenti kur ai ju shikon dhe jo kur fillon biseda.

Ata janë më pak emocional dhe për këtë arsye ndonjëherë janë shumë më të sigurt se ju

Shprehja e ndjenjave mashkullore është një detyrë e vështirë për shumicën prej tyre. Në shumicën e rasteve ata nuk dinë ta bëjnë, kështu që kanë frikë të thonë atë që ndiejnë vërtet në zemrat e tyre.

Si përfundim mund të themi se mendja emocionale e burrave funksionon shumë ndryshe nga ajo e grave, kështu që ne duhet të jemi të vetëdijshëm për këtë fakt.
 
Top