• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Digjet laboratori i zvarranikëve

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Një zjarr i madh ka shkrumbuar një laborator për zvarranikët, i cili ishte edhe koleksioni më i madh i gjarpërinjve në Brazil.


Lajmin e bëri të ditur drejtuesja e qëndrës shkencore. “Gjithë njohuritë e Brazilit ndodheshin aty. Këto janë 100 vjet histori të djegura”, theksoi Francis Franco në një intervistë për tv Globo.

Ajo shtoi se 70 mijë lloje gjarpërinjsh, merimangash e akrepësh të ruajtur prej vitesh, ishin mbledhur në të gjithë vendin. Shkaqet e zjarrit që përfshiu ndërtesën nuk dihen ende.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top