• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Diktatori

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Na ishte nje here nje diktator i frikshem qe po mbante fjalim para popullit. Ne piken me kulminante te fjalimit degjohet nje teshtime e fuqishme nga populli.
- Kush teshtiu?- pyeti diktatori plot nerva.
Askush nuk foli, por diktatori nguli kembe disa here pa marre pergjigje derisa nga acarimi dha urdher qe 50 vete nga populli te pushkatoheshin ne vend. Urdheri u krye menjehere.
- Kush teshtiu? - pyeti diktatori per te disaten here dhe ne kulmin e nervave. Askush nuk pergjigjej.
- Edhe 50 te tjere, urgjent! - uleriti ai.
Urdheri u krye ne vend. Nje plak rreth 90 vjec vendosi ta merrte vete persiper teshtimen duke marre parasysh moshen dhe kasaphanen qe mund te ndodhte nqs ngjarjet do vazhdonin keshtu.
- Kush dreqin teshtiu? - uleriti cmendurisht diktatori.
- Une, - tha plaku me gjysem zeri duke ngritur doren i penduar ne maksimum.
- Shendet! - ja kthen qetesisht diktatori.

-
 
Top