• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ditëlindja e mbretëreshes, SHBA e uron gabimisht një javë para

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113

Nuk kanë fund gafat e zyrës së Departamentit Amerikan të Shtetit, të drejtuar nga Hillary Clinton.
Gafave të shumta të diplomates u shtohet edhe një tjetër. Zyra e departamentit i ka dërguar një javë më shpejt urimet për ditëlindjen mbretëreshës Elisabeta II.
Menjëherë pasi ka kuptuar gabimin, DASH kërkoi ndjesë. “Ishim një javë më shpejt. Gjithsesi, më mirë t’i dërgosh një javë më shpejt se sa një javë më vonë”, tha zëdhënësi P.J. Crowley në një deklaratë për shtyp. Buckingham Palace mësoi menjëherë për gabimin e administratës amerikane por priti faljen zyrtare, e cila erdhi pak ditë më pas.
“Bëhet fjalë për një gabim të paqëllimshëm dhe nuk u cilësua ofendues nga ana jonë”, tha një zyrtar i Buckingham Palace.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Ditëlindja e mbretëreshes, SHBA e uron gabimisht një javë para

lol
Gje pa qeder po he keq eshte kur harrojne fare pa kushdo gabon ;)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,505
Pikët
113
Përgjigje e: Ditëlindja e mbretëreshes, SHBA e uron gabimisht një javë para


Nuk kanë fund gafat e zyrës së Departamentit Amerikan të Shtetit, të drejtuar nga Hillary Clinton.
Gafave të shumta të diplomates u shtohet edhe një tjetër. Zyra e departamentit i ka dërguar një javë më shpejt urimet për ditëlindjen mbretëreshës Elisabeta II.
Menjëherë pasi ka kuptuar gabimin, DASH kërkoi ndjesë. “Ishim një javë më shpejt. Gjithsesi, më mirë t’i dërgosh një javë më shpejt se sa një javë më vonë”, tha zëdhënësi P.J. Crowley në një deklaratë për shtyp. Buckingham Palace mësoi menjëherë për gabimin e administratës amerikane por priti faljen zyrtare, e cila erdhi pak ditë më pas.
“Bëhet fjalë për një gabim të paqëllimshëm dhe nuk u cilësua ofendues nga ana jonë”, tha një zyrtar i Buckingham Palace.
Eshte vetem humor Amerikan,qe ElisabetaII e mori me humor Anglez.
C'do koment tjeter eshte IDIOTI!
 
Top