• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ditari Karantinës Covid-19

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
4,006
Pikët
113
sepse kur semuret polici, doktori i ben xhiro me krevat... ndersa kur semuret doktori nje doktor tjeter do t'i bej xhiron me krevatin e policit...
 

karrotreci

V.I.P
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
4,593
Pikët
113
Dita dytë në karantinë, mezi gjeta pak kohë që të shkarkojë pak zhavor lol
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
39,823
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Po na afrohet dita edhe ne ... hopefully not !!
Sepse kur mendoj orizin dhe makaronat qe do te na mbijne ne bark .. me mire perjashta dhe perqafoj virusin me deshire ... se me mbin virusi ne stomak 🤣🤣👽👽
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
10,706
Pikët
113
dita 3 per mua. nje ore ecje ne qytet. Xhaaang-xhiing. apo se pastroi per fare ki shiu sot.
 

Viking

ᛖ⃝   ᛞ⃝   ᛗ⃝   ᛟ⃝   ᚾ⃝   ᛞ⃝
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
17,120
Pikët
113
Vendndodhja
*𝖀́𝖑𝖋𝖍𝖊𝖉𝖓𝖆𝖗*
Sipas një legjende të shekullit XIX, e vërteta dhe gënjeshtra një ditë u takuan.
Gënjeshtra i thotë të vërtetës:
"Sot është një ditë e mrekullueshme"!
E vërteta shikon drejt qiellit dhe psherëtin, sepse dita është vërtet e bukur.Kalojnë shumë kohë së bashku, duke arritur përfundimisht pranë një pusi.
Gënjeshtra thotë të vërtetën:
"Uji është shumë i pastër, le të bëjmë një banjë së bashku!"
E vërteta, edhe një herë dyshuese, teston ujin dhe zbulon se është vërtet shumë i pastër.
Zhvishen dhe fillojnë të lahen.
Papritur, Gënjeshtra del nga uji, vesh rrobat e së vërtetës dhe ikën.
E Vërteta e tradhëtuar del nga pusi dhe ndjek Gënjeshtrën për t’i kthyer rrobat e saj.
Por, duke parë të vërtetën lakuriq, bota shikon larg me zemërim dhe përbuzje.
E vërteta e turpëruar kthehet në pus dhe zhduket përgjithmonë, duke fshehur turpin e saj. Që nga ajo kohë gënjeshtra po udhëton nëpër botë, e veshur si e Vërteta, duke kënaqur nevojat e shoqërisë ... sepse Bota, në çdo rast, nuk ka dëshirë të shikojë të vërtetën lakuriq.

EF488A51-E7E9-4DAB-B5B0-9943EEC83E73.jpeg
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
39,823
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Na shpjegoni pak taman .. rregullat e karantines andej ?
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
39,823
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
E ndoqa me heret k’te kur e solli .. Akrepi, po Them rregullat e shtetit ?
 

Viking

ᛖ⃝   ᛞ⃝   ᛗ⃝   ᛟ⃝   ᚾ⃝   ᛞ⃝
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
17,120
Pikët
113
Vendndodhja
*𝖀́𝖑𝖋𝖍𝖊𝖉𝖓𝖆𝖗*
E ndoqa me heret k’te kur e solli .. Akrepi, po Them rregullat e shtetit ?
212545AA-D80F-49E8-9E6D-6FE140545663.jpeg
Ska Qarkullim rrugor që 3 ditë pervec automjeteve që kanë leje të posacme.
Vetëm furra buke Supermakete dhe Farmaci hapur.
Është e ndaluar me ligjë tubimet publike.
U është komunikuar popullatës të qëndrojnë në shtëpi dhe të dalin vetëm në raste kur kanë dicka për të bërë.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
39,823
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Dil e ajrosu.. se ne shenja , paske ikur per lesh . Lool
 
Top