• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ditelindja e Elvis Presly

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Mijera admirues te Elvis Presley e kane kujtuar kengetarin legjendar ne 75 vjetorin e ditelindjes se tij.

Njeriu qe njihet nga miliona admirues thjesht si Elvis, ka shitur me shume se nje miliarde disqe ne mbare boten, ndersa fama e tij vazhdon edhe 33 vjet pas vdekjes.

Ne vendlindjen e tij ne Memphis te shtetit Tennessee, adhuruesit u mblodhen per te festuar jeten e shkurter te ketij ylli te muzikes.

Çdo vit, kompania Elvis Presley Enterprise zhvillon aktivitete te veçanta me 8 janar ne diten e lindjes se kengetarit dhe me 16 gusht diten e vdekjes.

Festimet tre ditore te ketij viti perfshine nje darke ne klubin privat te admiruesve, dhe turne te shtepise se tij. Ne fakt ditelindjen e idhullit te tyre e kremtuan grupe admiruesish ne te gjithe boten. Disa prej tyre, imitues te veshur me kostume te bardha te Elvis Presleyt ne Australi, udhetuan me tren nga Sydney posaerisht per festivalin e pervitshem te legjendes se Rock and Rollit.
 
Top