• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Divorci mes Inva Mulës dhe Pirro Cakos, tani vendos djali

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Vazhdon “odiseja” e divorcit mes sopranos Inva Mula dhe këngëtarit Pirro Cako. Mësohet se tani ka mbetur që të pyetet djali i ciftit se me kë nga prindërit do të jetojë.


Më 17 mars pyetet i mituri Anthony Cako, djali i çiftit të mirënjohur, Inva Mula –Piro Çako, të cilët prej muajsh janë në proces divorci, do të japë pëlqimin se me cilin nga prindërit dëshiron të jetojë.

Gjykata e Tiranës, e cila po shqyrton kërkesë-padinë e sopranos së mirënjohur shqiptare për ndarjen nga bashkëshorti, Pirro Çako ka caktuar tre psikologë të cilët me datën 17 mars do të marrin në pyetje djalin.

Pasi të marrë pëlqimin e tij, gjykata do të vendosë se cilit nga prindërit do t’ia besojë kujdestarinë e djalit. Mbrojtja e kantautorit të mirënjohur, Çako, kishte propozuar emrat e shtatë psikologëve, në praninë e të cilëve do të merrej pëlqimi i djalit.

Por, gjykata ka zgjedhur vetëm tre prej tyre. Procesi i divorcit mes çiftit mjaft të njohur të artistëve zgjat prej disa muajsh në gjykatë. Kohë më parë ishte përfolur për një krisje mes çiftit. Më vonë, erdhi dhe kërkesa për divorc nga artistja e merituar, Inva Mula. Për këtë të fundit thuhet se ka një lidhje me biznesmenin e njohur, Hetem Ramadani./balkanweb/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top