• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

Status
Temë e mbyllur.

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
Dikush mund te kete zgjidhjen per te dhuruar organe ne rethana te ndryshme duke u perqendruar me shume ne momentet e vdekjes.
Do pranonit qe trupi tuaj te behej nje dhurim per ti dhene nje individuali te semure mundesine per tu kuruar?
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

Larg Qofte Luj Venit !!! Na Trreme Me Kte Tem lol :p

Nejse Si Dhuroj Kurr :D
 

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
Titulli: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

un edhe kam dekument qe e mbaj ne portofol, qe mund teme marin organet e mia qe ti dhuroj jet nje njeriu tjeter.
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Përgjigje e: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

Alien ti je tipik shqiptar se lu topi
ARIS pergezime per faktin qe e ke ber kete hap
 

kukulla

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
102
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
nqs jam ne fund te jetes pse jo te jetojne ata qe i sherbejne organet e mia ja dhuroj me kenaqesi njerezve qe kan nevoje
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,444
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Titulli: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

Ktu ku jetoj kur aplikon per patenten, forma ka nje faqe ku thot qe,ne rast aksidenti dhe nuk ke shpetim do behesh donatore ? Aty ishte hera e par qe mendova goxha edhe vendosa qe nqs ndodh pse jo :) Ti shpetosh jeten dikujt esht dicka qe nuk e pershkruan dot me fjal :)
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Përgjigje e: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

E vura jo ke patenta se e dini qe ka raste kur dhe vdes dhe te marrin organet dhe ata te spitalit ja japin faturen familjes tende...Le qe iken vete po ti lesh dhe ata mbrapa me nje mal borxhe..
 

Fatjoni

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
34
Pikët
0
Vendndodhja
Tirone
Përgjigje e: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

Varet nqs Do Ishte Dikush qe Sdo doja ta Humbisja Do I Dhuroja Dicka Timen Edhe Sdo Isha Penduar Kurr Ama Per Humanizem Eshte Dicka E Madhe Kjo Gje :D Per Njerez Te Mi Te Afert Me Kenaqesi Qe Po :)
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

Organe mund te dhurosh me deshiren tende , ka organe qe mund te ja dhurosh nje personi te dashur etj.. Varet nga rrethanat , por pse jo nese do mund te shpetoja nje jete tjeter do e beja me kenaqesi .
 

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
Titulli: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

yessssssssssssssssssssssss
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

per ti dhen jet nje tjetri pse jo :)
 

CarpeDiem

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
104
Pikët
0
Vendndodhja
Albania, Tirana
Përgjigje e: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

Po por nje personi qe do ishte me shume rendesi ne jeten time
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,592
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

Tani mos te raft per risk me dhuruar organet, por nqs do ishe nje njeri i zemres time do ta beja.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

Atij qe dua do i jepja dhe zemren dhe atyre qe njof do i falja ate qe i duhet :)
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

Une e kam ne patent qe thot nese deshiron te jesh dhurues.e kam ber S'NUK:D
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,593
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

qe te kuptoj mire dhe une se jam icik me raste "ritardata" :)

flitet kur je normale apo dhe kur troket ora e fundit ? Po pergjigjem per te dyja pra.
1.ne gjalleri ja dhuroj nje njeriu shume te dashur, familjar
2.pas vdekjes absolutisht kujtdo qe do ta kishte te domosdoshme per te jetuar
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

qe te kuptoj mire dhe une se jam icik me raste "ritardata" :)

flitet kur je normale apo dhe kur troket ora e fundit ? Po pergjigjem per te dyja pra.
1.ne gjalleri ja dhuroj nje njeriu shume te dashur, familjar
2.pas vdekjes absolutisht kujtdo qe do ta kishte te domosdoshme per te jetuar
Besoj se eshte fjala nese do te ndodhe dicka(larg qoft vajze e re:) ) Psh une e kam ne patent ne rast aksidenti ka nje opsion qe po do e ploteson qe do te perdoren organet e tua.Ne rast se dikush shume i dashur per mua ka nevoje per nje organ qe une mund te bej dhe vec me njeren ateher do ta beja.
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,444
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Titulli: Do te pranonit te beheshit dhurues i organeve?

God`o crendesi ka kush i merr organet ? Un di nje rast qe nje e njohur imja kishte prej vitesh kishte nevoj per nje veshk, kur ne oren 12 te nates e marrin ne tel spitali edhe beri operacionin mori veshken nderkohe qe ajo me perpara nuk behej dot nene pas nje viti u be me goc.
Un per njerzit e mi dicka qe dhurohet e jap qe neser pa pasur nevoj te bej aksident a ku di un .
 
Status
Temë e mbyllur.
Top