• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Domates Çorbası

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Përbërësit
5 copë domate
1 lugë gjelle vaj
1 lugë gjelle domate salce
8 gota leng mishi (ose supë pule)
2 lugë miell

domateve hiqjani lekuren,dhe merrni rende dhe rendoni domatet . Shkrihet gjalpë në një tigan, duke perzier miellin deri sa behet i verdhe . Shtimi 1 luge gjelle domate dhe domatet rende. Gradualisht shtoni lengun e mishit, duke shtuar kripë dhe vlim për 10 minuta. Zbukuroni me djathë integruar ose majdanoz të shërbejnë.


p.s. u perkthye nga opsioni i forumit.
 
Top