• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Dorina Leka në Reality Show ?X Factor?

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Dorina Leka është konkurrentja e parë shqiptare, e cila do të marrë pjesë në Reality Show “X Factor”, i rrjetit italian “Rai 2”, një format televiziv që vë në garë këngëtarët e rinj.


Lajmin e kanë bërë të ditur mediat e Triestes, ku artistja 24 vjeçare jeton prej vitesh.

“Një zë me ndjeshmëri të madhe që dridhet në ritmet e muzikës. Shpirti i rokut, shpirti i saj rebel dhe mosha e re, u morr fillimisht me skepticizëm…”, shkruan e përditshmja italiane “Il Piccolo” për artisten shqiptare.

Dorina Leka, 24 vjeç, ka sudiuar në Itali për pianoforte, por ka edhe një zë me ndjeshmëri të madhe. Ajo vjen në këtë edicion të katërt të “X Factor” si “gjetje” e Anna Tatangelos, një nga pjesëtaret e jurisë.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top