• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Dorina Leka vazhdon garën në shoun italian

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Romë, 29 shtator - Me zërin e mrekullueshëm, energjinë dhe personalitetin e fortë vajza shqiptare ia del mbanë dhe bind jurinë dhe publikun për të kaluar një nate tjetër eliminimi dhe të vazhdojë garën në reality shoë italian X Factor. Spektakli transmetohet çdo të marte në mbrëmje në Rai Due. Me një kapele prej cilindri të zezë në kokë dhe me një yll të zi të pikturuar në sy, Dorina këndoi The Best” të Tina Turner . Mbrëmë ajo ishte konkurentja më bindëse për jurinë duke marrë vlerësimin pozitiv por dhe duartrokitjet e publikut, ka raportuar BalkanWeb. Dorina bashkë me 9 konkurentë vazhdon garën për të fituar 300 mijë euro dhe një kontratë me shtëpinë diskografike më të madhe në botë. Mbrëmë në spektakël ishte e pranishme dhe këngëtarja me origjinë shqiptare Ana Oksa për të promovuar diskun e sapo hedhur në treg.
 
Top