• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Drita Pelingu ne mes aktrimit dhe mesuesise

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Ajo është padyshim një nga karakteret më të spikatura, më të veçanta të skenës shqiptare. Drita Pelingu, aktorja simpatike që edhe sot ruan një klas të pashembullt, iu bashkua festës së Mësuesisë në Kuvendin e Shqipërisë jo pa motiv.


Si pedagoge në Akademinë e Arteve, ajo rrëfen eksperiencën e saj me një tjetër mësuese veterane në krah.

Nuk ka munguar në këtë festë as deputetja e re, aktorja e mrekullueshme, Monda Bulku, e cila është shfaqur mjaft festive dhe elegante në këtë takim./BLUETOOTH/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top