• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Dua të botoj një libër timin me poezi, por më pamundëson ekonomia - si t'ia bëj?

Status
Temë e mbyllur.

Lucida Sidera

Memento Vivere
Banned
Anëtar
Apr 26, 2020
Postime
1,372
Pikët
63
Pres sugjerime/mendime (rreth 100 faqe pak a shumë dhe 100 kopje dua ta bëj). Kam që prej vitit 2009 pa botuar libër të ri poetik. Pasi rrogat në Shqipëri nuk dalin as për të ngrënë. Botimi i një libri është lluks. Fare lehtë mund të më identifikoni e të më lexoni në google.
Do të sugjeroja mos të bëje asgjë. Mos boto asgjë. Pyete veten: për çfarë do të botosh? Për famën? Për respektin e njerëzve? Për para? Gjej përgjigjen e kësaj pyetje përpara se të mendosh për botimin. Unë do thoja përmirëso çdo ditë e më shumë atë që bën. Shkruaj dhe rishkruaj, lëre veten të biesh në botën e imagjinatës dhe fantazisë. Është e jotja dhe njerëzit s'kanë pse të din botën tënde të brendshme, eksperiencën tënde përveçse teje. Doje sugjerim? Unë sugjeroj mos të bësh asgjë për njerëzit !
 

Juna

V.I.P
Anëtar
Jul 4, 2019
Postime
1,617
Pikët
113
une mendoj se koha e poezis ka ikur, jan moshat e vjetra qe pelqejn poezit edhe ske ndonje liber qe i takon nje publikut te caktuar as mos e nis fare se ka shume pseodo shkrimtar se jan shpenzime te kota, investim kohe etc
nese e ke vetem per pasion eshte dicka tjeter a nese do te arrish ndonje qellim me ate liber me mire lere.
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
2,979
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
@askushi 1

a ka mundesi qe disa gjera te ngelen private ?
ne respekt te tonin ?

Me cte drejte publikon ti emra qe s‘te dha njeri lejen te publikosh !

Ne te ndihmuam ne privat, s‘duam te behemi flamur!

Te lutem me shume - mos nxirr detaje private pa marre leje tek personat qe permend !
 

askushi 1

V.I.P
Anëtar
Sep 7, 2012
Postime
3,494
Pikët
113
@askushi 1

a ka mundesi qe disa gjera te ngelen private ?
ne respekt te tonin ?

Me cte drejte publikon ti emra qe s‘te dha njeri lejen te publikosh !

Ne te ndihmuam ne privat, s‘duam te behemi flamur!

Te lutem me shume - mos nxirr detaje private pa marre leje tek personat qe permend !
Në rregull e hoqa, nuk e dija, ndjesë.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top