• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Duke folur pas shpinës sime...

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Nëse diksh tjetër flet pas shpine, ju shan, ju ofendon apo dicka tjeter... dhe në momentin që do mernit vesh që "ai", dikushi, ka folur për ju, cdo të bënit?!
A jeni ju një prej tyre që bëni këtë gjë apo keni bërë ndonjiherë për tjerët?!
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

Eshte vesi me i shpifur te beh bla bla bla per dike personalisht jo qe se kam ber kurre po ta dij qe dikush qe e respektoj e ben dicka te tille sdo e falja kurre!!

Gjerat pas shpine i permbledh me termin "Hipokrizi" gje qe tek mua s'ze vend e ska per te zen kurre!
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
12,083
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

Nese e marr vesh qe personi ka folur do ikja ta takoja dhe do i thoja :
pse zemer nuk ma thua ne sy ate qe the pas ???? Me kaq u mbyll muhabeti dhe
shoqeria , hajt ku te kam pa :D
Kurse une i them ketyre njerez me dy fytyra ...me nje ane te lajne e shplajne
nga ana tjeter te hedhin balte .....
Nuk jam e tille ,ate qe mendoj e them dhe pse nuk pelqen :D
 

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

Me shume i ul vlerat vetes se mua spo me ben gje ... Tregon veten e vet ne radhe te pare... Pastaj do i thoja qe ti nqs flet per mua pas shpine do te thote qe ti ske arrit ate qellim qe ke pas ndaj meje kshu qe bye bye nga une ku jemi pa bashke ;)
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

Publicitet falas me ben ... thjesht i them nje her qe kujdes sepse kjo sme pelqen ... pastaj nuk reagoj me!
 

Altruista

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 2, 2012
Postime
130
Pikët
0
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

Zgjidhja HESHTJA flet me shume se plumbi.
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,127
Pikët
113
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

kane folur prapa shpines time, persona qe i ndjeja te afert, bile me tipa virtuale qe si njihnin fare.
si jam ndjere? thjesht me jane peshtirosur, por nuk i kam urryer, urrejtja eshte gje tjeter.
thjesht i kam fshire nga jeta ime.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

Nëse diksh tjetër flet pas shpine, ju shan, ju ofendon apo dicka tjeter... dhe në momentin që do mernit vesh që "ai", dikushi, ka folur për ju, cdo të bënit?!
A jeni ju një prej tyre që bëni këtë gjë apo keni bërë ndonjiherë për tjerët?!
Te gjithe kemi maska..kush ne nje menyre, kush ne nje tjeter.
Nese dikush flet per mua jam pasive edhe nuk i mar fare ne konsiderate.
Mund te tingelloje si mendjemadhesi, por me pelqen shume vetja dhe kjo gje me ka shpetuar gjithmone nga ky fenomeni i famshem i llafeve :D.

Me ka ndodhur te flas per njerez qe nuk jane te pranishem sepse ndodh ne shoqeri te komentosh nje njeri apo nje tjeter, por me siguri keta te fundit e kane te qarte se çfare mendoj per ta.
 

Elsaa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
13
Pikët
0
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

mbas shpines time do ngelesh
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

Po folen mbrapa shpine b*ytha i degjon...
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
7,515
Pikët
113
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

Reagimi varet nga kush ka folur, çfare ka thene, cilat kane qene motivet, dhe ne çfare ambjenti eshte shprehur. Te thuash qe nuk e kam bere kurre eshte, per mendimin tim pakez i ekzagjeruar, sidomos per femrat pasi diskutime pas shpine mund te konsiderohen edhe bisedat qe ndan me shoqet a mamane per gjerat me te vogla. Si dhe, te gjithe jemi njerez dhe ndodh te gabojme a te keqkuptojme te verteten ne nje situate.

Pergjithesisht nuk jam natyre qe reagoj ashper dhe mendimin tim per dike e bej te ditur, mbroj medimet dhe idete e mia jo sepse ato jane te drejta, por sepse jane te miat. Ama kuptohet, jo deri ne ate pike sa te konsiderohem e pagdhendur, te pakten une mendoj qe jo :D

Komunikimi eshte kryesor sepse nuk ka jastek me te bute sesa nje ndergjegje e qete.
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

Jam teper i qete me veten per ate qe jam per te marre ne konsiderate se çfare thuhet lart e poshte .

Shume do mendojne qe e kam gabim , shume pak do mbajne anen time , por une mbaj peshen e ekzistences time , dhe nese do ndiqja preferencat e te tjereve nuk do isha vetja , por nje qenie formale pjese e nje turme pa mend . Kurse perkundrazi kureshtje me sjell vetem jeta pertej konceptimeve te gatshme , pertej edhe vetvetes . Vetem keshtu mund ta mbaj gjalle kuriozitetin ne nje bote qe perserit vetveten ne monotoni .
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Edhe thashethemi ka lezetin e vet,eshte e pamundur ta flasesh ball per ball.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

Ne fakt serafimo tek fokus po lexoja nje artikull ku thujhej se thashethuqet i bejne mire njerezimit...:)..kshuqe ka goxha lezet me sa duket!
 

Fiore

ON/OFF
Anëtar
Mar 3, 2012
Postime
915
Pikët
0
Vendndodhja
Venus
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

mjaft qe mos te me arrijne ne vesh,pa qente le te lehin ,karvani te ece perpara
 

Lov!

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
933
Pikët
93
Vendndodhja
BLANC ET NOIR
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

Jam teper i qete me veten per ate qe jam per te marre ne konsiderate se çfare thuhet lart e poshte .

Shume do mendojne qe e kam gabim , shume pak do mbajne anen time , por une mbaj peshen e ekzistences time , dhe nese do ndiqja preferencat e te tjereve nuk do isha vetja , por nje qenie formale pjese e nje turme pa mend . Kurse perkundrazi kureshtje me sjell vetem jeta pertej konceptimeve te gatshme , pertej edhe vetvetes . Vetem keshtu mund ta mbaj gjalle kuriozitetin ne nje bote qe perserit vetveten ne monotoni .
une nuk gjej karar me stinët,
problem,
 

Jadee

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 25, 2012
Postime
2
Pikët
0
Përgjigje e: Duke folur pas shpinës sime...

Njerezit qe flasin pas shpine faktikisht ata e kane te veshtire te ballafaqohen sy me sy me ty,kjo don te thote se ti je dikushi qe flet pas shpine... Momentin qe e marr vesh qe dikush flet pas shpine gjithmone do t'i qenderoj ne distance.
 
Top