• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Dy qyetare zvcierane: Lidna Fah dhe Kështjella Pepshi në ''Miss Univers''

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113

Linda Fäh (Miss Zvicra) nga St.Galeni nuk do të ndihet e vetmuar më 23 gusht në Las Vegas e cila do të kenë mundësi për të folur një gjermanishte zvicerane (« schwytzertütsch”) gjatë dy javëve të provave në Nevada me zonjushën nga kantoni i Bernës me origjinë nga Kosova. Këshhtjella Peshi e cila po ashtu është kandidate për « Miss Univers 2010 » që të dyja nga Zvcra, ku para do të prezetnohet me flamur të Zvicrës, ndërsa e dyta me flamur të Kosovës, ka shkruar sot gazeta autoritative e Zvicrës “Tribune de Geneve” nga autori Nefail Maliqi.

Kështjella Pepshi sapo është kurorëzuar me Miss Kosova Univers 2010 . Ajo jeton në kantonin e Bernës. Linda Fäh (Miss Zvicra) nga St.Galeni nuk do të ndihet e vetmuar më 23 gusht në Las Vegas e cila do të kenë mundësi për të folur një gjermanishte zvicerane (« schwytzertütsch”) gjatë dy javëve të provave në Nevada me zonjushën nga kantoni i Bernës me origjinë nga Kosova.

Këshhtjella Peshi e cila po ashtu është kandidate për « Miss Univers 2010 » që të dyja nga Zvcra, ku para do të prezetnohet me flamur të Zvicrës, ndërsa e dyta me flamur të Kosovës. Në fakt, një Bernase 21 me emrin Keshtjella Pepshi ka siguruar në xhep biletën e saj për Las Vegas, ku do të prezentoj në konkursin botëror të bukurisë në « Miss Universe 2010 » ka shkruar sot gazeta autoritative e Zvicrës “Tribune de Geneve” nga autori Nefail Maliqi. Në këtë shkrim të gazetës zvicerane në fajen e VPI-së, ahzeta në fjlaë ka botuar edhe dy foto të Kështejellës një portret dhe një me “Miss Kosovo Univers” me gazetën kombëtare “Bota sot”

Më 29 maj në Prishtinë, Kështjella Pepshi ka pasur sukses të vërtetë, ku Antigona Dragusha i dhuroi kourëren e saj të « Miss Kosovës 2009. Zonjusha e posazgjedhur Miss Kosova Univers 2010, Kështjella e cila jeton në Heimberg , qytezë kjo jo larg Bernës, ishte kandidate potenciale më 15 maj për « Miss Bern 2010 »

Dhe jo më shumë se pesëmbëdhjetë ditë më vonë në vendin e origjinës së saj në Kosovë zgjedhet vjaza me e bukru nga më të buikurat pjesëamrrse në këtë konkurs të bukurisë kosovare duke marur titullin « Miss Kosova Univers 2010 » "Unë jam shumë krenar për të përfaqësuar Kosovën, vendlindjen time në Las Vegas," ka dekalruar ajo për kombëtaren « Bota Sot »

Kështjella Pepshi - i cili është aderuese e leximit, e notit, udhëtimeve, tenisit – do të ketë një barrë të fortë për të apsur sukseses për t’u zdhur ndër metë bukurat në botë, ne festiablin e radhës me renome ndërklombëatre që do të mbahet në gusht në Las Vegas. Do përkujtuar se Antigona Dragusha vitin e kaluar kishte zënë vendin e dytë në « Miss Universe 2009 » pas e cila radhitet pas venezuelianes Stefania Fernandez.. » thuhet në fund të shkrimit të gazetës « Tribune de Genève » duke folur për suksesin e Kështjella Pepshit.
 
Top