• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Dy surprizat e Gerta Hetes

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum

Karrierën e saj si këngëtare e ka nisur krejt rastësisht, siç thotë dhe vetë ajo për inerci, në vitin 2003.Gerta Heta, veç prezantimeve të saj radiofonike dhe spektakleve të drejtuara në ekran, është një zë shumë interesant dhe i talentuar në muzikën shqiptare.
Këtë herë, për publikun vjen me dy surpriza të reja, ndërsa ajo që do të cilësohej dhe si e veçantë është bashkëpunimi muzikor tashmë jashtë familjes.
Këtë herë jo me një këngë nga i vëllai. “Kam realizuar një klip, një duet jashtë Shqipërisë. Bëhet fjalë për një shqiptar të Maqedonisë, Visari.
Është një baladë e titulluar ‘Dashuria në kafe’. Në fakt kjo është një këngë e Visarit dhe që unë jam e ftuara e tij në këtë këngë.
Nuk është një nga ato këngët tipike të miat të rrymës ‘dance’ apo ‘house’. Është një kombinim interesant. Edhe teksti është shumë interesant” tregon Gerta. (Bluetooth)


Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top