• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

E semura me veshka, kishte dy veshka te reja

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Luftonte midis jetes dhe vdekjes me nje nevoje urgjente per trasplant veshkash. Por Angel Burton, nje vogelushe 8 vjecare angleze, i ka habitur kirurget ne momentin e operacionit.


Ajo ka bere nje mrekulli te vertete qe ka habitur jo vetem mjeket. Kirurget qe do ta operonin zbuluan qe vajza, ne krah te dy veshkave te semura, kishte zhvilluar dy veshka te reja, qe funksiononin plotesisht.

Nje rast shume i rrale ky i veshkave dopio, apo te dyfishta qe prek 1% te popullates, rast qe ka shpetuar jeten e Angel.”Eshte e mrekullueshme” – ka thene mamaja e vogelushes.

Claire, ka treguar historine e se bijes per Sun. Tani eshte shume e shendetshme dhe e lumtur, jemi jashtezakonisht shume te lumtur; ishte nje mrekulli.” Angel vuante nga problemet e veshkave qe prej nje moshe shume te vogel.

Mjeket kishin frike ta operonin pasi mendonin se nuk do t’i mbijetonte dot nje operacioni. Por, pikerisht ne momentin e operacionit, zbulimi fantastik i ka habitur jashte mase mjeket.

Jo vetem se vajza kishte dopio veshka, por nuk dihet sepse ato nuk i kishte vene re askush, ndonese vogelushja i ishte nenshtruar disa skanimeve me rreze XForum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: E semura me veshka, kishte dy veshka te reja

Si "Ëngjëll" qenka, ashtu siç ka dhe emrin. Çfarë emocioni për familjarët, i papërshkruar...:)
 
Top