• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Edhe milionerët rrinë në Facebook

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Milionerët e pëlqejnë idenë e shfletimit të rrjeteve sociale, por duket se ata rrallë kanë kohë për përdorimin e tyre.
Një sondazh nga SEI sugjeron se 70 për qind e individëve të pasur janë anëtarë të rrjeteve sociale, në krahasim me 61 për qind të popullsisë së përgjithshme të SHBA-së të cilët janë aktiv në këto faqe të internetit.

Prej atyre që përdorin rrjetet sociale, një në dy prej tyre thonë se përdorin faqen Facebook, ndërsa 37 për qind nga ata vizitojnë YouTube, dhe nën 35 për qind përdorin rrjetin social për profesionistët, faqen LinkedIn.

Gjysma e përdoruesve thanë se llogaritë e tyre në këto faqe ishin për përdorim personal.

David McLaughlin, drejtor i lartë menaxhues i Wealth Network SEI, tha: "individët e pasur janë të angazhuar me rrjetet sociale edhe më shumë se sa pjesa tjetër e publikut amerikan".

Megjithatë, pothuajse 32 për qind e të intervistuarve thanë se nuk kanë kohë për rrjetet sociale. Edhe ata që regjistrohen në rrjetet sociale, ballafaqohen me problemin e kohës - me sa duket ata janë të zënë duke bërë para.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Edhe milionerët rrinë në Facebook

Ou ?!

se kishmnja ditur, qe ishmnja Millionere.``4``
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: Edhe milionerët rrinë në Facebook

Ou ?!

se kishmnja ditur, qe ishmnja Millionere.``4``
Te marrte e mira ty! Kontrolloje edhe nje here ate rrjetin tend bankar se s'i dihet. How much is your networth?Ja na thuaj qe ta dimne edhe nevet. haha
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Edhe milionerët rrinë në Facebook

siam ketu.``sleep``
 

shoku_tanku

nje pyke midis jush,cun per s'prapi
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
35,600
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Përgjigje e: Edhe milionerët rrinë në Facebook

Ku kane kohe milioneret te rrine ne fb,ata i ka zene semundja e lekut,vetem atje e kane mendjen(zot te falemnderit qe me ke bere xhepgrisur)...
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Re: Edhe milionerët rrinë në Facebook

Per tu habit,edhe milioneret kan internet.

milionerët i blejn diplomat nga univezitete e ndryshme , diplomojnë qdo tre muaj .. edhe internetin e blejn edhe plus kan mjete materiale qe ta adaptojn ndonje femij te cilin e gjejn aty , ne internet ...
 

RaPSouL

Evidenca
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
14
Pikët
0
Përgjigje e: Edhe milionerët rrinë në Facebook

I pasur apo i varfër, të njëjtat ndjenja dhe pikëpamje njerëzore i posedojnë, andaj nuk shoh diçka paranormale këtu. Çdo individ është i njëjtë për nga natyra me tjetrin në mbarë botën, ndërsa çështjet personale si puna e pasurisë nuk ndikojnë aspak në natyrën e njeriut, It stills a human.
 
Top