• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Edhe PlayStation bëhet gati për një telefon të zgjuar

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Një lajm interesant thotë se ne mund të shohim industrinë e lojërave dhe të komunikimit të shkrirë bukur në formën e një telefoni të cilin do ta prodhojë PlayStation qysh në tetor, thuhet sipas disa raporteve.
Sipas burimeve të Engadget, Sony Ericcson është duke punuar rreth krijimit të një telefoni mobil i cili do të përdor platformën Android të Google-it, i cili pritet të dal në treg gjatë këtij viti.

Edhe më emocionuese është se telefoni si duket do të përfshijë butona anësor të ngjashëm me kontrollet e lojërave, në vend të një tastiere QWERTY.

Pajisja me sa duket do të punojë me Gingerbread (Android 3,0) dhe do të ketë një seksion të ri të Android Market, posaçërisht për lojëra.
 
Top