• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Edhe produktet kozmetike skadojne

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

Edhe produktet kozmetike kane nje date skandence, por pjesa me e madhe e grave nuk e di dhe vazhdon qe t'i perdore, duke vene ne rrezik shendetin.

Alarmi vjen nga nje hetim i kryer prej “Opinium Research” ndaj 3.813 personave, qe ka evidentuar se 49% per qind e perdoruesve te produkteve kozmetike nuk e sheh daten e skandences, ndersa 15 per qind thone se nuk e dinin qe keto produkte skadonin.

"Ushqimi ka nje dale skadence, ndaj edhe keto produkte kane nje afat te fundit perdorimi. Nese ato aplikohen ne fytyre pas kesaj date mund te sjellin probleme", thote per “Daily Express”, administratori i deleguar i “Opinium Research”, James Endersby.

Nje rimel shkon nga 4 ne 6 muaj, nje ton sysh reziston nga 18 ne 24 muaj, ndersa korrektori dhe lapsi i syve duhet te hidhen pas 18 muajsh. Nje buzekuq ose nje shkelqyes mund te rezistoje deri 2 vjet, ndersa nje parfum deri ne 3 vjet.
 

Perla

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 10, 2010
Postime
104
Pikët
0
Vendndodhja
Città Alta
Përgjigje e: Edhe produktet kozmetike skadojne

Mjafton te shohesh simbolin ne etiketen e pasme. Dicka e tille

 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Edhe produktet kozmetike skadojne

mund te kalosh afatin vetem nje muaj
po zakonisht nuk duhet te gjitha besoj se e kemi fiksim
po nga njeher nje ton sysh edhe sikur te kete skaduar zbesoj se e hedhim kollaj
na vjen keq sepse na ka perveluar xhepi:p
 
Top