• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Edita kundër meshkujve aventuristë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Edita Sopjani viteve të fundit po tregon kualitetin e saj muzikor duke sjell këngë të pëlqyera për publikun kosovar e veçanërisht për simpatizuesit e saj.


Këngët e saj të fundit “Merri krejt” dhe “Tjetër kush” ishin mjaftë të mirëpritura nga publiku. E bija e kompozitorit Valdet Sopjani duket se ka gjetur formulën e suksesit.

Mbrëmë në Prishtinë në mesin e shumë miqve dhe kolegë të saj, promovoj edhe këngën e re me klip “Koleksioner” që sipas saj është vazhdim i këngëve të mëparshme.

Është një vazhdimësi e zhanrit tim që kam kënduar deri më tash, dhe unë besoj se edhe kjo këngë do të arrij edhe më shumë suksese se këngët e kaluara”, shprehet ajo për “Zërin” e kënaqur me realizimin e këngës.Në klip merr pjesë një model shqiptar nga Parisi.

Kënga e cila do të shfaqet nëpër mediat televizive që nga dita e sotme është punuar në Maqedoni të kompozitori Robert Bilbeliu, teksti është shkruar nga Avni Qaili, ndërsa klipi është xhiruar në Prishtinë nga një produksion kosovar. Për të iazbukuruar edhe më shumë klipin e Editës, merr pjesë një model shqiptar nga Franca.

Në këtë klip do të jetë një model shqiptar që është ardhur nga Parisi. Atë e ka përzgjedh vet produksioni për të qenë pjesë e klipit dhe mendoj se klipi do të dal bukur edhe për shikuesit”. Sipas Editës kënga tregon një mashkull koleksioner i cili ka dëshirë që të ndërron femrat ashtu si koleksionet e veshjeve verore.

Është një tekst që iu kushtohet meshkujve aventurierë të cilëve asnjë femër nuk iu pëlqen dhe kanë dëshirë të ndërrojnë sa më shumë. Mirëpo, në këtë tekst mbroj femrat duke sugjeruar meshkujt se duhet të bëjnë dallimin mes karakterit të femrave”, ka thënë këngëtarja Sopajni.

Së shpejti me një duet,ndonëse nuk ka dëshirë të bëj të ditur se cili këngëtarë do të jetë pjesë e bashkëpunimit më të, Edita ka pohuar se shumë shpejt kënga do të jetë pranë adhurueseve. “Ende nuk e kemi filluar këngën por vetëm kemi biseduar.

Tash pas editimit të klipit do të merremi vesh që të ia fillojmë punës”, ka shtuar ajo. Edita Sopjani bëri të ditur se gjatë verës ka disa mbrëmje të aranzhuar, ndërsa për disa ditë do të këndoj edhe në Durrës.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top