• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,286
Pikët
113
Përgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

C'fare flet Gon!, I ke qe shiten ne dyqan te licensuara . Kreatina nuk ka efekte anesore serioze, thjeshte duhet mos te teprosh dozen qe te sygjerohet. Mos e ngaterron me Steroids.

Ps..Kreatina nuk sherben ne menyre direkte per rritjen e muskujve apo mases, S'ka lidhje direkte.
Edhe Viagra nuk len pasoja,por shkon per LESH.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
16,640
Pikët
113
Përgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

Kreatina ka efekte anesore vetem nese nuk pin uje mjaftushem , pra ne raste se perdor kreatin duhesh patjeter te pish uje. Me shume se qe pin ne nje dite te zakonshme.
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,687
Pikët
113
Përgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

A nuk eshte me e hajrit te mos maresh fare nga kjo karatina!!

Sbesoj se eshte e dosmosdoshme dhe per me teper keshtu i qendrojme zhvillimit normal metabolik te trupit tone pa rrezikuar asgje.

Kam degjurar qe kjo keratina dhe keto proteinat qe te fryjne si tollombace te bejne me te prirur ndaj .....qoftelargut..impotenc!
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
35,871
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

Efekte anesore ka c'do ilac... qofte edhe paracetamol, nese nuk e merr sic rekomandohet. Por Kreatina nuk ka efekte anesore serioze, ashtu sikurse edhe Viagra.

Ps...Steroids po .

edhe Jack3D eshte shume I rrezikshem, ne shume vende eshte bere ban..por e gjen akoma neper internet. Une e kam more 2 here ,te pershpejton rrahjet e zemres ...te ben te fluturosh vertet, te jep rezistence te papare. Kur vdiq njera k'tu qe e kishte more, atehere e hudha perfundimisht ne kosh...

Mbaj mend kur e mora per here te pare me 1 shoqe, ishim kurioze ta provojme por kishim edhe frike :S
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,286
Pikët
113
Përgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

Efekte anesore ka c'do ilac... qofte edhe paracetamol, nese nuk e merr sic rekomandohet. Por Kreatina nuk ka efekte anesore serioze, ashtu sikurse edhe Viagra.

Ps...Steroids po .

edhe Jack3D eshte shume I rrezikshem, ne shume vende eshte bere ban..por e gjen akoma neper internet. Une e kam more 2 here ,te pershpejton rrahjet e zemres ...te ben te fluturosh vertet, te jep rezistence te papare. Kur vdiq njera k'tu qe e kishte more, atehere e hudha perfundimisht ne kosh...

Mbaj mend kur e mora per here te pare me 1 shoqe, ishim kurioze ta provojme por kishim edhe frike :S
Cdo ilac ka efekt.Kam punuar UNE me kreatine.
Kur beja dush mbas 8 oreve villja.
Nje muaj mjaftoi!
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
16,640
Pikët
113
Përgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

Nuk ka efekte te keqija anesore, ata qe thojn qe ka , dije qe nuk kan perdor kurr

Une kam perdor No Explode , Jack3D, pra te gjitha keto jane Pre-Workout qe perdoren para ushtrimeve , 20 minuta para ushtrimeve dhe kane efekt te madhe.

Kreatina njihet edhe ne psikologji qe eshte shume e mire, pra shume pacienta qe kan perdor kreatin kane treguar sukses me te mire se sa ata pacienta qe nuk kane perdor creatin.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
35,871
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

Jack3D...te paralajmeron ... eshte I rrezikshem. por ishte/eshte ne shitje tek -tuk .

Mos e merr me, nese e perdor akoma.. Ka shume rrezik, eshte ndaluar pothuaj gjithandej .
It gives u amazing stamina, but hell is very bad 4u.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,286
Pikët
113
Përgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

Dakord...perdorni Creatine qe te impresiononi dashnoret!
Dhe natyrisht qe se kam perdorur KURRE.
Shkoni punoni tete ore me maska?
 
Top