• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Egziston valle dashuria ?

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
17,896
Pikët
113
U nisa të ik...nuk më le
Nga skutat e fshehura të mendjes,
nxorre një pritje
U nisa të ik...më mbajte
Nga dhoma e fshehtë në zemër,
nxorre një dhimbje
dhe thashë me vete, harrimi,
nuk ka vend mes fletëve të shkruara me pena largësie..
Është çasti që i jep shpresë qënies
Mbi këto rreshta vetmie

Ps. Shkruan shumë bukur ? @magnus
kanibalet...e dashurise.kanibalet,
ai dhe ajo,kanibalet e dashurise
shqyejne njeri tjetrin,
me sulme urrejtjeje dhe dashurie.
per te ndenjur te pakten nje ore
njeri brenda
stomakut te tjetrit.
 

Enisa

First
Staff member
Anëtar
May 8, 2020
Postime
9,534
Pikët
113
Vendndodhja
Shqipëri
kanibalet...e dashurise.kanibalet,
ai dhe ajo,kanibalet e dashurise
shqyejne njeri tjetrin,
me sulme urrejtjeje dhe dashurie.
per te ndenjur te pakten nje ore
njeri brenda
stomakut te tjetrit.
Ti je një fletë
E shkëputur nga ditari i harruar në sirtarin e kujtesës
Amnezia qenka çështje emocioni
Përzihen ndjesitë në trazimet e jetës
Ti je një buzëqeshje
Që lind në cepat e buzëve ku kafshon harrimi
O puthje trishtuar
Përse luan me mua lojëra vegimi?
Ti je dhimbje
Që pikon si vesa nga petalet e ditëve gri
Më jep shpresën e humbur
Që të gjej rrugën që më risjell sërish tek ti.
 
  • Like
Reactions: JAM

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
30,721
Pikët
113
Dashuri, o dashuri,
Me zigzage e ben rrugen ti,
Nga shqypnia me gomone ne Itali,
I hyp trenit per Gjermani.

Me not per ne London,
Ne dublin, rri e qendron.

Prej andej kthehesh be Spanje,
Ne Ameriqi, Covidan ne dysh e ndan.

Cben moj atje ne Ameriqi,
Jam mbyll rruget per ne Allvani.
 

Enisa

First
Staff member
Anëtar
May 8, 2020
Postime
9,534
Pikët
113
Vendndodhja
Shqipëri
Ti do vish ,e di
Me karrocën që ke n'shpi
Guzhinetat jan pa vajis
Timoni shtrembëru
Kohën e shkuar me kujtu
Sa rrugë jete ke përshku!
Po karroca e fëmijërisë
te oborri shpisë
të pret! Si një besnikëri
Vulosur me premtime
Pa dredhi!
Kur të kthehesh,
te cepi vjetër i lagjes
hidhe shikimin nostalgjik!
Aty cdo gjë ka ndryshu,
po mos u bo nevrik.
Koha ka kalu
dhe për ty o mik.
 

Iluzionisti

V.I.P
Anëtar
Jan 9, 2020
Postime
2,196
Pikët
113
Ekziston dashnia ??

Po, ekziston nje pjese e jote e paeskplorume...dashnia asht komponent kozmik pa emer pa kohe pa vend, nje kurth sublim ndaj qenieve njerzore qe e lidhin me knaqsine mishtore...ect
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
37,825
Pikët
113
Esht spirituale.
Te tjerat jan lojra se skemi ca te bejme lol
 
  • Like
Reactions: JAM

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
30,721
Pikët
113
Dashurine e mori turku, pa kandar,
Kjo eladha ca spo ben, ti vej zjarr,

Merrni kovat per ta shuar, or shqiptar.
Sbehet pune, e kemi thone, me katundare.
 
Top