• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Eleutheromania - Mind & Soul Freedom. Liria e shpirtit dhe e mendjes.

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,315
Pikët
113
Siç e thashe me siper, në jetojme ne 3D, ghosts jetojne në 4D, ata jetojne në Kohe, ku Koha eshte në plan të pare dhe 3D qe ata mbartin (format e trupit të tyre kalon në hije-drite, në platform tjeter, në dimension tjeter).

Pra koha e tyre eshte nje dimension tjeter dhe Koha e tyre ka frequency tjeter. Prandaj nuk jemi në gjendje t’i shikojme, se frequencies ndryshojne. Edhe kur “barazohen” nuk overlapping each other, por jane si dy trena në shina të ndryshme.

Mos harroni, se edhe pasqyra e pasagjerit, shfaq objektet me të vogla, se sa jane në të vertete.
Therefore, objects are bigger than they appear. Pra i njejti object ketu ne Toke, kerkon. dy pasqyrime të ndryshme, qe t’i dallosh. Imagjino, qe edhe per dy dimensione të ndryshme, do duhen dy pasqyra te ndryshme.

Kjo pak a shume si sqarim, per nga menyra si të dallojme Ghosts nga Hologram.

So, ç’lidhje ka historia ime e Ghost me Hologramin?

Pikerisht kete dua të theksoj në kete teme.

Keto 2 ghosts qe pashe, NUK jane ghosts, por jane Holograme.

Kujt i intereson shfaqja e ketyre Hologrameve? E kujt tjeter perveç governmentit!

Sipas situates kaotike qe po jetojme, ata kerkojne te pergatisin miletin per nje të ardhme, me kaotike se kjo qe eshte. Thjesht po na para-pergatisin me shfaqje holografike ne ajer....sot me gjoja ghosts.... dhe neser me ardhjen e Aliens.

Teknollogjine per Hologram e kane. Dronat per t’i shfaqur i kane. Ikonat I sigurojne me ane të Hologramit. Cfare j’u mungon? Zëri ose Sound. Ata e sigurojne zërin, se duke hedhur Ikonen, do bashkangjisin edhe zërin. Por do duket right away qe eshte fake. Per ta bere të besueshme, atyre j’u duhet qe ky Alien, kur të bjere në kontakt me ate qe e shikon ate shfaqje, i duhet të hyje në “bashke-bisedim” me spektatorin. Do thoni ju si mund të realizohet kjo? Si mund të kombinojne gjoja Alienet në ajer të flasin me Human në Toke?

Oh, oh, oh! Shume e thjeshte edhe kjo. Falë teknollogjise moderne, kjo gje arrihet shume lehte.

Kjo teknollogji quhet: Microwave Sound Effect.

Ja ku eshte video qe shpjegon, se cfare eshte Microwave Sound EffectsPra kombiinojne Hologram me Microwave Sound Effect.

Per ata qe nuk e dine cfare eshte ky fenomen: Leshohet nga nje qender nje fjalim tek truri jone. Vijne valet e “bisedës” tek truri jone. Truri i kthen ato sikur jane “mendimet” e tua.

Ne rastin konkret, ty të duket sikur bisedon në menyre telepathike me Alienet, kur në të vertete do kesh nje bisede të sajuar me ata qe qendrojne mbrapa skenes.

Nga qe cdo gje do jete “telepathike”, cdo njeri do besoje, se vertete ka pare nje Alien, bile ai do betohet se beri bisede personale me Alienet.

Do jete nje shfaqje aq e sofistikuar, sa qe njerezit do besojne se pushtimi nga Alienet eshte pe verteti.

Cfare do bejne njerezit qe të mbrohen nga aliens? Do kerkojne ndihme governmentit.

Dhe government do vije si shpetimtar.... dhe do na fusi në bazat e tyre ushtarake.

Nje gje dihet me sigurine me të plote - HYRJA.

Po u fute ne ato kampe/baza ushtarake, Dalja nuk dihet. E kush mund ta verifikoje daljen apo jo, nqs dihet fundi.

...vazhdon..
 
Last edited:

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,315
Pikët
113
@Pablo dhe të gjithe ju antare pa perjashtim, shikojenu kete video, ku flet per Microwave Sound Effect.


Pra kombinojne Hologram me Microwave Sound Effect, qe të besosh qe ti vertete, jo vetem ke pare aliene, por ke “folur” me ata.

Kaq e sofistikuar do jete kjo genjeshter. 🤯
 
Last edited:

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,315
Pikët
113
Javen qe kaloi çova djalin në pune dhe kur do ta merrja mbrapsht, shkova më heret, pothuaj 1.30 më herët.

Të shkoja në shtepi nuk ja vlente, keshtu qe vendosa ta prisja diku aty afer. Thashe me vetë: pse nuk ja keput nje sy gjumi.
Shtriva sediljen, vura nje jastek tek koka dhe vertete me zuri gjumi. (Mosha ben punen e saj, se dikur nuk mund të flija kurre pervec krevatit)

Jo vetem qe me zuri gjumi, por pashe nje enderr vivide, sikur po degjoja nje fjalim në radio, ku tregonte per gjendjen katastrofike qe po ndodh “tani” në Amerike.

Endrra ishte e demostruar si neper filma me ikona dhe me sound qe vinte nga radio.

Mire zëri qe vinte nga radio, po ikonat nga vinin?! - Cfare ishte më misterioze, ishte fakti se mire une qe isha si degjuese në makinen time, po pse, isha edhe spikerja në radio?!
Vete isha degjuese në makinen time në Kanada, po vetë isha spikerja, qe fliste në radio në Amerike.
Vete flisja në Amerike - Vete degjoja në Kanada.
Aty kuptova (edhe pse në enderr) qe fjalimi im ishte i indukruar. Pra dikush me komandonte mendjen remotely. Pra e “folura” ime ishte telepathike.

Kush po me “komandon” mendjen time? -
Kete pyetje i bera vetes në enderr dhe zgjova veten nga gjumi. Direkt shenova në leter termin “Seethering Death..”, qe të mos e harroja. Nuk e kisha degjuar kurre kete fjale: Seethering. Emrin Seth po, por jo Seether

Pak a shume keto ishin fjalet qe transmetoheshin në radio nga vetë une:

Aliens kishin pushtuar Ameriken, njerezit qe nuk donin të benin vaksinen, as nuk donin të futeshin neper kampe ushtarake ose FEMA kampe, keshtu qe ishin fshehur neper pyje....
Aty ku ishin fshehur, erdhi dhe i gjeti policia dhe po i kapte, qe t’i fuste me pahir neper kampe. Degjoheshin klithma kur po iknin me vrap....njerezit po ikin me tmerr nga policia, se ata qe jane kapur, po i vrisnin me “Seethering Death” metode....

Sa erdhi djali e pyeta cfare do të thote Seether ose Seethering. Ai nuk e dinte. Kerkova ne Google dhe ja cfare gjeta.

CA978C40-385D-4E9C-B915-AF2EB693774B.jpeg
 
Last edited:

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,315
Pikët
113
Filluan hollogramet e para - Alien Invasion 😂 Ose mund të jete ndonje Drone.

Walmart shet nga keto drone. 😂

 

nghi ngo

V.I.P
Anëtar
Nov 22, 2013
Postime
3,182
Pikët
113
Javen qe kaloi çova djalin në pune dhe kur do ta merrja mbrapsht, shkova më heret, pothuaj 1.30 më herët.

Të shkoja në shtepi nuk ja vlente, keshtu qe vendosa ta prisja diku aty afer. Thashe me vetë: pse nuk ja keput nje sy gjumi.
Shtriva sediljen, vura nje jastek tek koka dhe vertete me zuri gjumi. (Mosha ben punen e saj, se dikur nuk mund të flija kurre pervec krevatit)

Jo vetem qe me zuri gjumi, por pashe nje enderr vivide, sikur po degjoja nje fjalim në radio, ku tregonte per gjendjen katastrofike qe po ndodh “tani” në Amerike.

Endrra ishte e demostruar si neper filma me ikona dhe me sound qe vinte nga radio.

Mire zëri qe vinte nga radio, po ikonat nga vinin?! - Cfare ishte më misterioze, ishte fakti se mire une qe isha si degjuese në makinen time, po pse, isha edhe spikerja në radio?!
Vete isha degjuese në makinen time në Kanada, po vetë isha spikerja, qe fliste në radio në Amerike.
Vete flisja në Amerike - Vete degjoja në Kanada.
Aty kuptova (edhe pse në enderr) qe fjalimi im ishte i indukruar. Pra dikush me komandonte mendjen remotely. Pra e “folura” ime ishte telepathike.

Kush po me “komandon” mendjen time? -
Kete pyetje i bera vetes në enderr dhe zgjova veten nga gjumi. Direkt shenova në leter termin “Seethering Death..”, qe të mos e harroja. Nuk e kisha degjuar kurre kete fjale: Seethering. Emrin Seth po, por jo Seether

Pak a shume keto ishin fjalet qe transmetoheshin në radio nga vetë une:

Aliens kishin pushtuar Ameriken, njerezit qe nuk donin të benin vaksinen, as nuk donin të futeshin neper kampe ushtarake ose FEMA kampe, keshtu qe ishin fshehur neper pyje....
Aty ku ishin fshehur, erdhi dhe i gjeti policia dhe po i kapte, qe t’i fuste me pahir neper kampe. Degjoheshin klithma kur po iknin me vrap....njerezit po ikin me tmerr nga policia, se ata qe jane kapur, po i vrisnin me “Seethering Death” metode....

Sa erdhi djali e pyeta cfare do të thote Seether ose Seethering. Ai nuk e dinte. Kerkova ne Google dhe ja cfare gjeta.

View attachment 92500
Mos Jane kanibale, na pjekin qe t'na hajne? :p
 
Top