• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Elisabetta II e Anglisë sot mbush 84 vjec

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Elisabetta II e Anglisë sot feston 84 vjetorin e lindjes.


Në nder të përvjetorit të lindjes së sovranes, “Union Jack” ose sic njiohet ndryshe flamuri i Britanisë së Madhe, do valëvitet në Westminster gjatë gjithë ditës së sotmë.

Ditëlindja e mbretëreshës festohet dy herë gjatë vitit, një herë në ditën e vërtetë të lindjes së saj dhe e dyta festohet data zyrtare për Shtetin në muajin qershor kur kushtet bëhen edhe më të favorshme për paradën “Trooping the colour”.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top