• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Elita 5

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Elita 5 Quhen kështu se që në hapat e tyre të parë, mesi i viteve 80-të, kanë tentuar muzikën profesionale. 5 se janë pesë anëtarë në grup. Më shumë se pjesëtarë të një bande, djemtë tetovarë duken se janë miq të mirë, lënë njëri-tjetrin të flasë në emër të tyre. Sigurisht që biseda përballohet nga Nexhati, të cilin e kanë pagëzuar me emrin Virus, dhe nga Arifi, pa zërin e mrekullueshëm të të cilit "Elita 5" nuk do të kishte jetë. Flasin ata ngase janë më të shkathëtit e ajo çfarë ata thonë gjen miratimin e Agronit, Nevipit dhe Besimit. E ndërsa albumi "Al Kapone" i ka hapur dyert e suksesit djemve tetovarë, publiku shqiptar shijon për herë të parë muzikën e kënduar prej tyre në Festivalin Kombëtar të viti 1994. E ndërsa ai që është dëshmitar i koncerit të "Scorpions"-ave në Tiranë, e di mirë që djemtë patën një sukses të padiskutueshëm. Pse jo, mund të ketë ndodhur që një pjesë e publikut të jetë në sallë pikërisht pse aty janë "Elita 5".

Anetaret: Arif Zyberi Këngëtar, i martuar me tre fëmijë Besim Ibrahimi Baterist, i martuar me 2 fëmijë Agron Idrizi Bas kitarë, i martuar Nevip Mustafai Solo kitarë, i martuar tre fëmijë Nexhat Mujovi (Virusi) Orkestrues, i martuar.
Albumi Vetem per Ju

1 Nuk jam Al Kapone
2 Ti e vrave dashurinë Ti e vrave dashurinë
3 E urrej shiun E urrej shiun
4 Të pres Të pres
5 Dua të vdes Dua të vdes
6 Pendimi Pendimi
7 Heshtja jote diçka m'thot Heshtja jote diçka m'thot
8 Sajzeza Sajzeza
9 Dashuria është diçka tjetër Dashuria është diçka tjetër
10 Për nënën Për nënën
11 Harroje vetminë Harroje vetminë
12 Bahu Bahu
13 Fol, vetëm fol Fol, vetëm fol
14 Iluzioni Iluzioni
15 Unë e di se ku të dhëmb Unë e di se ku të dhëmb
16 Si Merlin Monro Si Merlin MonroAlbumi Bardh e Zi


1 Ani moj e majra - Elita 5, Adelina Ismajli
2 Faleminderit Faleminderit
3 Bardh e Zi Bardh e Zi
4 Parajsa dhe ferri Parajsa dhe ferri
5 Ah t’isha ma i ri Ah t’isha ma i ri
6 Sonte këtu, nesër atje Sonte këtu, nesër atje
7 Fat në fatkeqësi Fat në fatkeqësi
8 Cila je Cila je
9 Karavanët kalojnë Karavanët kalojnë
10 Rastet kanë fuqi Rastet kanë fuqi


Albumi Elita 5


1 Zemra e thyer
2 Çka më ka syri Çka më ka syri
3 Udhëtari i natës Udhëtari i natës
4 Shiu vetëm ty të lag Shiu vetëm ty të lag
5 Fjalët e qiririt Fjalët e qiririt
6 Mos më mërzit Mos më mërzit
7 Vjedhësi i ëndrrave Vjedhësi i ëndrrave
8 Simfonia e detit Simfonia e detit
9 Nora Nora
10 Trishtimi Trishtimi
11 Vjeshtë në zemër Vjeshtë në zemër
12 Arkimedi Arkimedi
13 Na ish njëherë Na ish njëherë
14 Don Kishotët në korzo Don Kishotët në korzo
15 Kthehu e dashur Kthehu e dashur
16 Nita Nita
17 Boemi Boemi
18 Errësira Errësira
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Elita 5

i adhuroj jashte mase sidomos keto kenge Candy dhe te pershendes :)

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=Fcgz9vLVV5I"]YouTube- Elita 5 - Al Capone Alcapone

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=aEUFwp1C9nU"]YouTube- Elita 5 - Faleminderit Faleminderit

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=PMomMmJ51I0"]YouTube- Harroje vetmin - Elita 5 Harroje vetmine :)
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Elita 5

uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa belle_vie flm shume se dhe une e kam shume qejf eliten jan kenge te pavdekshme per mua :)
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,730
Pikët
113
Përgjigje e: Elita 5

uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa belle_vie flm shume se dhe une e kam shume qejf eliten jan kenge te pavdekshme per mua :)
Eshte grupi me i mir Shqiptar pa jo ose po!
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=yVzq-9apzdA"]YouTube- Elita 5 - Simfonia e detit
Absolut.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,117
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Elita 5

Janë grup i pavdekshëm !

Ja dhe kënga ime e preferuar

http://www.youtube.com/watch?v=Eui13TuJDtU

ELITA 5 AL KAPONE

C'më shikon ashtu
Si ndonjë skifter
Që zogjët e vegjël
Në kthetra i merr.

Je tepër bërë xheloze
Për te qënë e mirë
Pra më ler të qetë
Kur jam duke pirë
Kur jam duke pirë…

(refren)
Ti s'mund ta pushtosh
Asnjëherë zemrën time
Si konkuistatori
Amerikën Latine

S'ta kam vjedhur zemrën
Une ty me revole
Pa asnjë shpresë më thua
Se jam Al Kapone

Më dukesh si bleta
Që m'ushqen me mjaltë
E pastaj më djeg
Me therën e zjarrtë

Këshillat e mia
Vashë mos i harro
Prandaj korrigjohu
E mos më zemëro
E mos më zemëro…
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Elita 5

E urrej shiun

Në kitarë teli i këputur
ndali këngën më të bukur
por s'e ndali shiun në këtë qytet
Ku je buza e paputhur
dashuria ime e humbur
në mes të rrugës unë po lagem vetë
I harruar si një letër e djegur
në këtë rrugë pa adresë kam mbetur

E urrej shiun kur bie
se njëherë ma fiku një zjarr
një zjarr dashurie
I urrej lotët e mi
dhe pse ngjajnë me shiun
që më ndau nga ti

Dashuria ish dikur
një kornizë pa pikturë
që askund nuk e shoh në mur
Ti ndoshta ishe një rrufe
që erdhe shpejt
dhe kur shkove, nuk e dita, as e di
por këngën edhe shpresën
i le të treten nëpër shi
http://www.youtube.com/watch?v=1BWVvqg_kzY
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Elita 5

Fol, vetëm fol

Fol, fol, vetëm fol
fol, fol, vetëm fol

Nga ankthet e rreme po vdesim ngadalë
gjithçka që na duhet, është shndërruar në fjalë
Jemi bërë të gjithë mjeshtra të fjalimit
do t'i nxjerrim veshët jashtë përdorimit
Me fjalë e gjejmë zgjidhjen ideale
çështjen do ta bëjmë internacionale

Fol, fol, vetëm fol
fol, fol, vetëm fol
fol, fol, vetëm fol
Të gjithë bërtasin
askush nuk dëgjon

Nëpër kafene do të gjesh pa frikë
çaj e tym duhani, dhe boll politikë

http://www.youtube.com/watch?v=DQaWvp41JKo
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Elita 5

Sajzeza

Sajzezo, o moj sajlaro
o si na e dogje mëhallën'o

Nuk e dogja unë se jam delije'o
e dogji ç'ai djalë me alltije'o

Sajzezo, o moj sajlaro
o si na e dogje katundin'o

Nuk e dogja unë se jam qibare'o
e dogji ç'ai djalë me cigare'o

Sajzezo, moj si flutur'o
hajd' ma jep fjalën, moj e bukur'o

Fjalën s'mund ta jap, djalo, fjalën s'mund ta jap
jam shumë e re, djalo, prit të rritem pak
http://www.youtube.com/watch?v=FiYO0o7NO3Y
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,669
Pikët
113
Përgjigje e: Elita 5

Kete kenge me se shumti e dua, kjo kenge eshte shume dicka e vecant.

Elita 5 - Cmendem

www.youtube.com/watch?v=0sgs9Yg9Dms

edhe sonte jetoj me plagen e vjeter
ndoshta dhimbja do pushoje
do'te pushoje ne boten tjeter
dikur do ta dua dike
por asnjeher si dike dikur
at qe zoti sma dha
nga njerezit se kerkoj kurredo te pres si heren e pare
une jam lot qe nga syte e tu jam ndare
nese vdes heshtja do te flase
kur shkoj dhe shikimet treten
dhe ne tek ti mbetene kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra
dhe mundohem ti tregoj se cmendem
ne kete bote te verber cmendem
qe sjam dikush tjeterdo te pres si heren e pare
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare
nese vdes heshtja do te flas
kur shkoj dhe shikimet treten
dhe ne tek ti mbeten


e kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra
dhe mundohem ti tregoj se cmendem
ne kete bote te verber cmendem
qe sjam dikush tjeter
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Elita 5

Dashuria është diçka tjetër

Çfarë mendon moj ti vogëlushe
pa ty jeta s'do të ishte
jo shëmti, e mrekullueshme
ëndërr kaq e paarritshme
Gabohesh nëse shpreson
se ti i jep lavdi
kësaj kohe të ndyrë
që e vrasim të dy

Dashuria është diçka tjetër
një ëndërr sa bota e vjetër

Mos kujto se unë vogëlushe
atë ditë kur ti mos t'jesh
nuk heq dorë unë nga jeta
dhe të shtrihem e të vdes
Dhe gënjehemi vetëm
lozim përkohësisht
kurse jeta me ne
luan vazhdimisht
http://www.youtube.com/watch?v=jnGZrhSeQwo
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,744
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Elita 5

shum e mirë Bato , faliminderit qe e solle , i kam ndegjue disa kang tjra te Elites ..ket po e ndegjoj per her te parë edhe po me pelqen ..
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,117
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Elita 5

http://www.youtube.com/watch?v=JGnUwSjhCOI

Ne mes te nates erdhe
enderrat mi prishe ti
per mua ishe e vdekur
e humbur ne gjithesi...

Me ler te qete te lutem
gjumin ti mos ma prish
qelqi njehere thyhet
nuk ngjitet serish....

Degjoje pikellimin
qe shpirtin ma copeton
qe bie bashke me shiun
syte m'i mjegullon....

Ti s'vjen…
koha eshte ndaluar
une qaj per ty
rete qajne per ne
Ti s'vjen…
koha eshte ndaluar
une qaj per ty
rete qajne per ne

Ne qiellin e harruar
ku yjet nuk rrine
kujtimi yt i zbehur
tretet neper shi....

Ti s'vjen…
koha eshte ndaluar
une qaj per ty
rete qajne per ne
Ti s'vjen…
koha eshte ndaluar
une qaj per ty
rete qajne per ne

Ti s'vjen...
koha eshte ndaluar.....
une qaj per ty
....​
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,117
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Elita 5

http://www.youtube.com/watch?v=vLHtfOO7kcM

Mos me pyet t'lutem
shoku im i shtrenjte
ç'me ka ndodhur mua
s'mund ta marr me mend

Vjen ne shitore
me tha nena vete
mos me zvarris kot
por me ler te qete

(refreni)

A ty te marrte
djalli moj Nora
zemren time t'zjarrte
e shkrive si bora

S'di ç'ka te bej
shoku im i shtrenjte
Nora lozonjare
mi ka marrur mend

Me ne fund vendosa
enge ti endoj
duke pasur shprese
se do t'me dashuroje​
 
Top