• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Elita: XXL trashëgues të Elita 5

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Vokalistja e grupit “XXL”, Elita Ziberi, ka folur në një intervistë për INA, se ajo dhe grupi i saj do të jenë trashëgues të babait të saj respektivisht grupit të famshëm Elita 5, ndërsa shtoi se ajo nuk ka të dashur, por nuk mohoi të ketë simpati.


“XXL të ndjekë fizionominë e Elita 5? Në fakt grupi ‘XXL’ ka qenë i krijuar më parë por i mungonte një vokalist. Unë vazhdoj shkollën e muzikës me një anëtar të grupit, Leutrimin dhe ishte ai që ma bëri ftesën.

Për sa u përket pesë anëtarëve, që kanë të dy grupet është thjesht një rastësi. Trashëgues të famës së Elita 5? Shpresoj se po, atë ëndërr kemi”, theksoi Elita.

Në pyetjen se a ka të dashur meqë është e rrethuar gjatë gjithë kohës nga djem, Elita tha “Unë për dy muaj bëhem 18 vjeçe. Jam duke u rritur dhe normal që kemi simpati. Pse jo në të ardhmen të kem një lidhje të mirë siç do të më pëlqente për ta jetuar gjithë jetën time”, u shpreh ajo.

Grupi XXL u shpall fitues i çmimit “Artisti më i mirë i ri” në Top Fest 7, ndërsa për çmimin e madh fitues, ajo shprehet se Eneida Tarifa e meritoi atë, por se i pëlqente kënga e Vedat Ademit “Koha s’kthehet”. /Telegrafi/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top