• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Eltoni: Krishti ishte homoseksual

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
559
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Kengetari britanik, Elton John ka leshuar nje deklarate shokuese, e cila me siguri do beje qe te flitet gjate.


Ne nje interviste per revisten amerikane “Parade” ai thote: “Jezusi ishte nje homoseksual shume inteligjent”. John e sheh profetin kryesor te besimit kristian, si nje homoseksual qe arriti te peballej me problemet e njerezimit.

“Donte qe ne te duheshim dhe te falnim. Nuk e kuptoj se cfare i ben njerezit kaq mizore. Te jesh lesbike ne Lindjen e Mesme? Me mire do ishte te ishe e vdekur”, thekson kengetari.

Menjehere pas kesaj deklarate ka reaguar Kisha e Anglise, e cila nuk e ka kritikuar ashper kengetarin. “Reflektimi i Sir Elton per dashurine dhe faljen jane predikuar nga Jezusi dhe ndahen mes gjithe te krishtereve, por vleresimet per aspektin historik te Jezusit, ndoshta do ishte me mire t’i benin akademiket”, reagon Kisha.* /tch/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Kengetari britanik, Elton John ka leshuar nje deklarate shokuese, e cila me siguri do beje qe te flitet gjate.


Ne nje interviste per revisten amerikane “Parade” ai thote: “Jezusi ishte nje homoseksual shume inteligjent”. John e sheh profetin kryesor te besimit kristian, si nje homoseksual qe arriti te peballej me problemet e njerezimit.

“Donte qe ne te duheshim dhe te falnim. Nuk e kuptoj se cfare i ben njerezit kaq mizore. Te jesh lesbike ne Lindjen e Mesme? Me mire do ishte te ishe e vdekur”, thekson kengetari.

Menjehere pas kesaj deklarate ka reaguar Kisha e Anglise, e cila nuk e ka kritikuar ashper kengetarin. “Reflektimi i Sir Elton per dashurine dhe faljen jane predikuar nga Jezusi dhe ndahen mes gjithe te krishtereve, por vleresimet per aspektin historik te Jezusit, ndoshta do ishte me mire t’i benin akademiket”, reagon Kisha.* /tch/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Attachments

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Babai i Krishtit edhe mund te ishte po Krishti JO e JO!


El_Baba
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,212
Pikët
83
Reagimi kishes tipik gay soft polite ?
Kane lezet muslimanet hedhin veten n'ere po u shave profetin lol
 
Top