• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Elvana Gjata në aksion

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Elvana ka tejkaluar të gjitha parashikimet tona duke ardhur me dy këngë brenda një klipi me tekste shumë interesante dhe me muzikë ritmike. Vajza e talentuar e këngës do të luajë një rol shumë të rëndësishëm në klipin që do shohim.


Nëse iu themi se për pak ditë do të shihni një klip të ri nga Elvana Gjata, ju me siguri një ide do ta krijoni menjëherë apo jo? Duke qenë në prag të verës imagjinata juaj do të shkojë tek ambientet e plazhit ku protagoniste është ajo, e ëmbël dhe sensuale si gjithmonë. Nuk e keni gjetur, pasi bëhet fjalë për tjetër gjë komplet…

Këtë herë Elvana ka vendosur që të na befasojë, madje më shumë akoma, të na shokojë. Kjo pasi kësaj herë nuk do të shohim një klip, por një film të shkurtër aksion, një ilustrim i dy këngëve të ngjitura me njëra-tjetrën që vijnë nën një xhirim spektakolar që të lë pa frymë.

Kësaj here Elvana ka tejkaluar të gjitha parashikimet tona duke ardhur me dy këngë brenda një klipi me tekste shumë interesante dhe me muzikë ritmike. Vajza e talentuar e këngës do të luajë një rol shumë të rëndësishëm në klipin që do shohim. Ajo do jetë një spiune që me një kod në dorë do të shkojë për një mision, i cili përfundon me vrasjen prej saj të atij që mishëron të keqen. Më pas vijojnë xhirimet me helikopter, ku ulje ngjitjet e këngëtares janë spektakolare. Me një regji të Ardit Roshit është preferuar që çdo skenë të zhvillohej e vërtetë dhe pa montazhe e manipulime kompjuterike.

Madje në shumë raste këngëtarja rrëfen se: “kishte skena aq të guximshme sa pavarësisht se unë vazhdoja të këndoja, në fakt pak frikë e kisha pasi helikopteri fluturonte përmbi kokën time. Me kostume të zeza të punuara bukur nga stilistja Jona Muça, kësaj here do të shohim një Elvanë tjetër, pasi krahas aftësive si këngëtare që tashmë ia njohim të gjithë, do të shohim, edhe talentin e saj në aktrim, më atë fushë ku ajo ka treguar se e synon dhe është në planet e saj të afërta. Njëra nga këngët e klipit është e kënduar në duet me Flori Mumajesin, i cili është edhe kompozitori i këngëve.

Elvana është e kënqur pasi arriti që klipi të xhirohet në brendësi të hidrocentralit të Fierzës, gjë që nuk kishte ndodhur më parë pasi nuk lejohet dhe gjithçka shkoi më së miri edhe me skenat me helikopter të cilin ia vuri në dispozicion falas Ministria e Rendit. Tani nuk na mbetet gjë tjetër vetëm të durojmë edhe pak ditë derisa klipi të jetë gati dhe të shijojmë jo vetëm këngët e reja të Elvanës por edhe këtë çmenduri të fundit të saj e cila pa dyshim do të pëlqehet për gjetjen e veçantë. Gjithashtu këngëtarja nxjerr albumin e saj të dytë me 15 qershor ku shtatë këngë do të jenë të reja.

E nëse mendoni se këto janë gjithçka që mësuam rreth të rejave të Elvanës, në fakt ka edhe më. Këngëtarja menjëherë pas xhirimeve të klipit për të cilin folëm më lart, do të udhëtojë në Kosovë për të xhiruar një tjetër klip, e më pas do të ritkthehet në bregdetin e jugut për të bërë një klip vere. Natyrisht nuk do të mungojë në diskotekat dhe lokalet e bregdetit përgjatë gjithë verës…Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top