• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Eskallop me vere te bardhe

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

500gr mish tul i njome

4-5lug gjelle vaj

1lug gjelle miell

gjysem filxhani caj vere

Limon ,,disa ullinj per garniture per garniture

PERGATITJA

Tuli i mishit pritet ne drejtim te kundert te fijeve ,,rrihet i hidhet kripe piper kalohet ne miell dhe skuqet nga te dyja anet

,,shuhet me vere,,shtohet piper,,flete dafine,,mbulohet me kapak dhe lihet ne zjarr te avashte per 2-3 min

Eskallopi pregatitet dhe me mish pule
 

Altruista

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 2, 2012
Postime
130
Pikët
0
Përgjigje e: Eskallop me vere te bardhe

Eskallopi pergatitet edhe me mish vici .
 
Top