• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Euro 2020 1/8

Status
Temë e mbyllur.

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,577
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Danimarka dhe Italia dy kombëtaret e para që kalojnë në 8 skuadrat më të mira te Europës. Nesër luhen Belgjike - Portugali dhe Hollande - Çeki.

🧨 Dygolësh i Kasper G⚽ALberg, 🇩🇰 është çerekfinalistja ✅ e parë me fitoren 4-0 ndaj 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 të Gareth Bale.

Italian Job 🇮🇹🤌, në çerekfinale ✅🔵🔵 vuajnë përballë murit ⛔, fitojnë 2-1 ndaj 🇦🇹 në kohën shtesë.
 
Last edited:

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
19,440
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Danimarka dhe Italia dy kombetaret e para qe kalojne ne 8 skuadrat me te mira te Europes. Neser luhen Belgjike - Portugali dhe Hollande - Çeki.
Përshëndetje Clark.
Një pyetjepër ty: si ta merr mendja, a do ta fitojë titullin Danimarka në këtë Kampionat?


PS. derisa kam postuar unë @shoku_tanku paska bërë një koment. Shoku Tanku, e njëjta pyetje vlen edhe për ty!
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,577
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përshëndetje Clark.
Një pyetjepër ty: si ta merr mendja, a do ta fitojë titullin Danimarka në këtë Kampionat?
Mbrema Presor!
Sa do doja...


Ne vitin 1992, kur Danimarka fitoi titullin Kampione e Europes, eshte nje history shume interesante. Po e shkruaj per ju, dhe per ato qe se dine. Si fillim Danimarka nuk ishte fare pjesmarse ne kete event, por fati deshi qe Jugosllavia te shperbehej, e te perjashtohej me pas nga Europiani duke u zevendesuar nga Danimarka. Ne fazen e grupeve Danezet nuk ishin favorit per te kaluar me tej, dhe ne ndeshjen e dyte u desh te largohej sulmuesi kryesor i ekipit sepse kishte vajzen shume rend te semure. Fatmirsishte Danimarka kaloi grupin. Ai i kerkoi trainerit te rikthehej ne ekip. Te gjithe lojtaret Danez u motivuan shume ne kto rrethana, duke fituar kupen ne fund. Arma me e forte qe kishin ishte grupi i bashkuar.

Sivjet me duket e njejta "histori hirushe"

Grup po aq i bashkuar me nje motiv plus per Cristian Eriksen.
Une mendoj dhe kam besim se Danimarka do shkoj larg ne kete Europian.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
5,999
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Mbrema Presor!
Sa do doja...


Ne vitin 1992, kur Danimarka fitoi titullin Kampione e Europes, eshte nje history shume interesante. Po e shkruaj per ju, dhe per ato qe se dine. Si fillim Danimarka nuk ishte fare pjesmarse ne kete event, por fati deshi qe Jugosllavia te shperbehej, e te perjashtohej me pas nga Europiani duke u zevendesuar nga Danimarka. Ne fazen e grupeve Danezet nuk ishin favorit per te kaluar me tej, dhe ne ndeshjen e dyte u desh te largohej sulmuesi kryesor i ekipit sepse kishte vajzen shume rend te semure. Fatmirsishte Danimarka kaloi grupin. Ai i kerkoi trainerit te rikthehej ne ekip. Te gjithe lojtaret Danez u motivuan shume ne kto rrethana, duke fituar kupen ne fund. Arma me e forte qe kishin ishte grupi i bashkuar.

Sivjet me duket e njejta "histori hirushe"

Grup po aq i bashkuar me nje motiv plus per Cristian Eriksen.
Une mendoj dhe kam besim se Danimarka do shkoj larg ne kete Europian.
Nje here bie daci ne kos.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,577
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Holandë-Rep. Çeke, ora 18:00


Sfidë për 1/8-at në 🏟 Ferenc Puskas Stadium 🇳🇱 🌷 apo 🇨🇿🍺? Cilët kalojnë në fazën tjetër? 🤔 “Tulipanët” me bilanc negativ ndaj “Lokomotivës”, ku në 11 takime kanë 3 fitore, 3 barazime dhe 5 humbje.

AEA2363D-09B5-4383-B18B-91AEEF3AFF01.jpeg
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,577
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Belgjikë-Portugali, ora 21:00

🇧🇪 🍫 apo 🇵🇹🍷? Në 🏟 "Estadio La Cartuja” triumfon në këtë supersfidë ___ me rezultatin ___ ?! 🥳 “Djajtë e kuq” me një bilanc negativ të lehtë ndaj “Luzitanëve”, me 6 humbje, 7 barazime dhe 5 fitore.


157E48F5-0BFF-43FA-892C-3EE3E9FAB101.jpeg
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
68,831
Pikët
113
Qysh ia anulluan golin Austrise die...
Ata albitrat e prishin futbollin.
E meritonte Austria te kalonte die. Per mua kaloi Austria.
Ashtu është, te letrat e tua mba Austrinë si fituese ti, për të luajtur lojën më tej drejtë finales e luan Italia. 🤣
 

Prishtinasi

V.I.P
Anëtar
Feb 14, 2013
Postime
2,702
Pikët
113
Qysh ia anulluan golin Austrise die...
Ata albitrat e prishin futbollin.
E meritonte Austria te kalonte die. Per mua kaloi Austria.
Po te fitonte Austria, do te ishte krejt ne rregull, sepse vertet kan befasue me loje kompakte, sidomos ne mbrojtje.
Kan ba edhe sulme serioze...
...mbrame e pashe qe shpagetat nuk kan potencial per titull.
Sa e pashe, austriaket nuk kishin ndonji sulmues te thekur,ketu ishte problemi i tyne.
Respekt austriakve.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,170
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Po te fitonte Austria, do te ishte krejt ne rregull, sepse vertet kan befasue me loje kompakte, sidomos ne mbrojtje.
Kan ba edhe sulme serioze...
...mbrame e pashe qe shpagetat nuk kan potencial per titull.
Sa e pashe, austriaket nuk kishin ndonji sulmues te thekur,ketu ishte problemi i tyne.
Respekt austriakve.
Nuk kane gje italianet...
Mos te ishin ata do shikonim futboll te bukur, futboll burreror, futboll fantastik. Ata e prishin futbillon, e prisjin cdo ndeshje. Vetem simulime jane. Ec e pengohu per te marre ndonje faull. Nuk dine te bejne futboll te rrjedhshem ata, pa faulle.

E pe sa stimulonin ne fushe... sa here humbnin topin binin ne fushe, sa here dyluftonin per te marre top binin ne fushe... Ata ta merzisin futbollin. Breshkaxhinjte hileqar. Nuk ua mban te bejne futboll te paster as me skuadra te nivelit mesatar, pale me keta artistet e vertet te futbollit.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Hollanda e ka ne xhep fitoren … ndersa Belgjike vs Portugali .. do te kete supriza ( nuk i dua asnjeren por mes te dyjave le ta marri Belgjika) .
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,199
Pikët
113
@drague

NUK merr ne VESH tina ka futbolli.
Te kom shkrujt me PERPARA qe..... Italia me kete garniture po jep...MAKSIMALEN.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,170
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Nuk e meritoi...HIC.
Sistem, sa here e ka fituar Italia evropianin?
Se nuk po me kujtohet ta kete marre ndonjehere.

Ja do tia japin sivjet. Kane vendosur tia japin asaj Sivjet se eshte turp, nuk ka fituar asnje kampionat Evropian.
E kane bere dhe futbollin show. Ai qe kontribon me shume tek UEFA merr dhe perfitime me tituj dhe albitrim gratis.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top