• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Evi Reçi: Dy rolet që luaj në këngën time

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Ndonëse jeton prej kohësh në Firence, Evi Reci nuk i ka munguar skenës së festivaleve shqiptare. Së fundmi e kemi parë në festivalin “Kënga Magjike”, nga ku u largua edhe me “Çmimin Televiziv”.


Evi thotë se në të ardhmen dëshiron të marrë pjesë edhe në fes- tivalin e fundvitit në radiotelevizion, duke qenë se është e vetmja skenë festivali në të cilën nuk ka shkelur ende. Ndërkaq, në rrëfimin e sotëm, këngëtarja Evi Reçi ndan me ne edhe detajet e duetit më të fundit që ka realizuar në bashkëpunim më kantautorin e njohur Flori Mumajesi.

Kënga flet për ngjashmërinë mes dy vajzave(të dyja rolet i luaj unë, nëse mund të shprehem kështu). Njëra prej tyre përfaqëson një vajzë të thjeshtë (kjo është shoqja e Florit në këngë), ndërsa tjetra është një vajzë e pasur (kjo është vajza që dashuron Flori).

Ndërkohë, edhe kjo “vajza e thjeshtë” është e dashuruar me Florin, por s’ia thotë dot, pasi Flori ndonëse tregon për ngjashmërinë që ka mes tyre, dashurinë e tij e shpreh për vajzën pasanike… Në fund, si vajza e thjeshtë, ashtu edhe ajo e pasura janë po i njëjti person. Është më shumë një lojë që shoqja i bën Florit, i cili arrin ta kuptojë vetëm në fund” shpjegon Evi. (Bluetooth)Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top