• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Facebook është numër 1, për 2010!

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaFacebook tani është shndërruar në faqen numër një në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për vitin 2010. Të paktën kështu thuhet sipas raportit të nxjerrë së fundmi nga Experian Hitwise.
Me tri variacione tjera, Facebook përsëri është në mesin e 10 termave më të kërkuar, duke u radhitur i dyti me “facebook login”, i gjashti me “facebook.com” dhe i nënti me www.facebook.com.

Në anën tjetër, “facebook” është fjala më e kërkuar në internet, për dy vjet me radhë, ndërsa “facebook” merr rreth 2.11 për qind të të gjitha kërkimeve në motorë të ndryshëm të kërkimit online.

Trafiku vjetor i rrjetit më të madh social në botë është rritur për 55 për qind në tregun amerikan, vetëm gjat vitit të kaluar, ndërsa nuk ka asnjë shenjë që tregon se popullariteti i kësaj faqeje është në rënie.

Disa nga faqe tjera që kanë arritur majat e kërkimeve në internet, përfshijnë edhe faqet si , Craigslist,MySpace, eBay, Yahoo dhe Mapquest./
 
Top