• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Facebook arrin 585 milionë përdorues, 7.9 të rinj për çdo sekondë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaNjë grafikë e re informuese e cila është krijuar nga Candytech, ka zbuluar disa të dhëna interesante sa i përket rrjetit më të madh social në botë. Këto risi, madje janë publikuar edhe në portalin çek të statistikave, Social Baker.
Në këtë publikim thuhet se Facebook nuk ka mbetur në 500 milionë përdorues, pasi që rrjeti social në vitin 2010 nga 337 milionë përdorues, ka arritur në 585 milionë përdorues në mbarë botën.

Për më tepër, në këtë raport gjithashtu thuhet se 7.9 anëtarë të ri mesatarisht janë regjistruar në Facebook për çdo sekondë të vitit 2010.

Në anën tjetër, shteti kryesor për nga aktiviteti në Facebook mbetet SHBA’ja, e përcjell nga Indonezia, Mbretëria e Bashkuar dhe Turqia. / Telegrafi
 
Top