• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Facebook do te prezantoje “butonin e panikut”

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

KALIFORNI – Facebook ka njoftuar se do te prezantoje aplikacionin e ri, te quajtur buton per panik, duke iu bashkuar luftes kunder abuzimit dhe dhunes midis te rinjve. Facebook qe nje kohe te gjate eshte nen presion per ndermarrjen e masave per mbrojtjen e te rinjve.

Te gjithe qe do te jene shenjester e kercenimeve mund te shtypin ate buton duke u lodhur me organizaten Child Exploitation and Online Protection Centre, per te marre keshilla te dobishme se si te veprojne me kercenimet potenciale ne internet.

BBC njofton se butoni i panikut do te reklamohet vetem ne profilet e perdoruesve te mitur te Facebook-ut ne Britanine e Madhe.

Vendimit i ka kontribuar edhe rasti ne fillim te ketij viti, kur Facebook u gjend nen presion, pasi dhunuesi serial Peter Chapman, i paraqitur si djale i ri, joshi 17-vjecaren Ashleigh Hall dhe pastaj e mbyti.
 
Top