• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Facebook lejon komentet edhe nga palët e treta!

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Si duket Facebook ka disa plane të reja, pasi që thuhet se rrjeti social do të mundësojë edhe komentet nga palët e treta, ndërsa Facebook shpreson se platforma e saj e re e komenteve do të përvetësohet prej ueb-faqeve dhe blogjeve më të mëdha që ekzistojnë në botë momentalisht.
Aktualisht, Facebook është duke negociuar me një spektër të gjerë të publikuesve dhe zhvilluesve të blogjeve të ndryshëm, të cilët po synon t’i bëjë partner në platformën e re të komenteve e cila mundësohet nga ky rrjet social.

Ndërsa pritet që Facebook ta bëjë publik lajmin për sistemin e ri të komenteve, tashmë ka disa publikime në media të cilat thotë se kjo gjë do të ndodhë në javët e ardhshme.

Me siguri se duket të jetë një ide interesante, dhe mund të ndodh që kjo platformë të adoptohet nga disa faqe me ndikim, ndërsa mbetet të shihet se çfar funksione do të ofrojë edhe se a do të lehtësojë kjo platformë komentimin në këtë rrjet social.
 
Top