• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Facebook po na njeh gjithnjë e më shumë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Duket se Facebook përfundimisht ka vendosur që ta ndryshojë qasjen e vet ndaj shtetit më të ri në botë, Republikës së Kosovës, si dhe bizneseve vendore që janë prezent në këtë rrjet social.
Ditëve të fundit vendi ynë e ka shënuar edhe një njohje. Mirëpo, kësaj radhe Kosova nuk është pranuar nga ndonjë shtet i ri, por nga rrjeti më i madh social në botë, Facebook.com.

Ndërsa, njohja nga rrjeti social i cili ka më shumë se 500 milion “banorë” aktiv në të, është mjaft e vlefshme, duke marrë parasysh që numri i anëtarëve në këtë rrjet social e tejkalon popullsinë e shumë shteteve të cilat tashmë e kanë njohur Kosovën.Për më shumë, rrjeti social i shumë-përdorur edhe tek ne, së fundmi e ka pranuar edhe telefoninë mobile IPKO si partner zyrtar për ofrimin e qasjes pa pagesë në versionin mobil – Facebook Zero.

Madje, në njoftim i tillë i cili sponsorohet nga Facebook, ka filluar të paraqitet edhe në profilet e përdoruesve kosovar dhe i njëjti është në gjuhën shqipe.

Ky njoftim na fton që të qasemi pa pagesë nga telefoni mobil në Facebook, dhe se kjo mundësi vlen vetëm nga operatori mobil IPKO. Më parë, ky njoftim është shfaqur vetëm për Vodafone Shqipëri, apo edhe operatorët tjerë jashtë Kosovës.
 
Top