• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Facebook shpeton jeten e 2 vjecares ...

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...

FB shpëton jetën e 2 vjecares !!!

FB shpëton jetën e një vajze 2 vjecare nga Britania e Madhe.
Gjithcka nisi kur një infermiere po shikonte fotot e mikeshës së saj, duke vënë re se syri i vajzës 2 vjecare Grace Freeman kishte një ngjyrë të kuqe të pazakontë. Ajo e ka vënë re ndryshimin pasi blici i aparatit fotografik arrin ta zbulojë këtë anomali. Infermierja nuk është menduar dy herë, duke qenë e sigurt se bëhej fjalë për një tumor.

Nicola Sharp punon prej 20 vjetësh në një repart pediatrik. Pas analizave, familja Freeman mësoi se syri i majtë ishte prekur nga dy tumore të vegjël. Sipas mjekëve, nëse nuk do ishte kapur në kohë, sëmundja do ishte përhapur. Tashmë Grace kryen cdo 4 javë trajtime me rreze lazer dhe i duhet ta mbajë sëmundjen nën kontroll për gjithë jetën.
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Facebook shpeton jeten e 2 vjecares ...


FB shpëton jetën e 2 vjecares !!!

FB shpëton jetën e një vajze 2 vjecare nga Britania e Madhe.
Gjithcka nisi kur një infermiere po shikonte fotot e mikeshës së saj, duke vënë re se syri i vajzës 2 vjecare Grace Freeman kishte një ngjyrë të kuqe të pazakontë. Ajo e ka vënë re ndryshimin pasi blici i aparatit fotografik arrin ta zbulojë këtë anomali. Infermierja nuk është menduar dy herë, duke qenë e sigurt se bëhej fjalë për një tumor.

Nicola Sharp punon prej 20 vjetësh në një repart pediatrik. Pas analizave, familja Freeman mësoi se syri i majtë ishte prekur nga dy tumore të vegjël. Sipas mjekëve, nëse nuk do ishte kapur në kohë, sëmundja do ishte përhapur. Tashmë Grace kryen cdo 4 javë trajtime me rreze lazer dhe i duhet ta mbajë sëmundjen nën kontroll për gjithë jetën.

Ky nuk eshte shpetim per jeten ky eshte denim per gjithe jeten vec vuajtje do te kete ajo familje dhe ajo vajze !
 
Top