• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Facebook zvogëlon shkronjat

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Një ndryshim i vogël, por tashmë Facebook ka vendosur shkronja më të vogla në faqe, duke u munduar që ta bëjë rrjetin e saj social të duket më pastër.
Ky nuk është ndonjë ndryshim i madh në këtë faqe, mirëpo këtë e kanë vërejtur shumë përdorues, dhe shumë prej tyre madje edhe janë ankuar për këtë ndryshim minimal.

Sipas Facebook, kjo është vetëm një test, ndërsa rrjeti më i njohur social në botë në vazhdimësi po mundohet që ta përmirësojë dizajnin.

Disa nga përdoruesit e rrjetit social thonë se madhësia e shkronjave është shumë e vogël, e sidomos për ata që kanë probleme me të parë, duke përfshirë këtu edhe njerëzit e moshuar të cilët përdorin Facebook.

Megjithatë, ne nuk duhet të ngutemi dhe të shfaqim gjithë pakënaqësinë tonë rreth këtij ndryshimi, pasi që i njëjti është vetëm test, dhe nuk dihet se a do të mbetet kështu.
 
Top