• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Facebook?!!!

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,141
Pikët
113
Vendndodhja
si mendoni per facebook ja vlen te harxhojme nje pjes te kohes me ate???
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Facebook?!!!

Absolutisht jo..Fb eshte per te gjithe ata qe nuk kane nje jete te tyren e duan te merren me lloqe..sepse kush do ka social networks sa te duash per te lene piketakime etj etj..le kur i marin seriozisht gjerat..pfffffffff..Ndersa kur njihesh me nej cun perpara te kerkonin nr. e tel tani: Ke facebook? :p
Jo s'kam..:)..
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Facebook?!!!

Po tani njerez jemi, ne forum jemi, pse te mos postojme per fb ne 3 te nates? :p
Me fal te mengjesit..
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,141
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Facebook?!!!

mando ora 3 e nates dhe ti me poston per fb re :pP
Forumi eshte cdo ore i hapur dmth 24 ore non stop lol ..
ti do harxhoje kohe me Facebook pershembull ?
 

Webmaster

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 14, 2010
Postime
5
Pikët
0
Vendndodhja
Ne bacen time!!!
Përgjigje e: Facebook?!!!

mgjesi nej here te gjithve :p e dyta shum tem interesante ke hapur mandi dhe e 3 ne fb do hyja ater dhe vetem ater sa per te relax nervat gjat punes :)
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Facebook?!!!

mgjesi nej here te gjithve :p e dyta shum tem interesante ke hapur mandi dhe e 3 ne fb do hyja ater dhe vetem ater sa per te relax nervat gjat punes :)
:p--po relaxpji ketu nervat...
 

Le Chiffre

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 4, 2010
Postime
141
Pikët
0
Vendndodhja
Tirona - ku tjeter!
Përgjigje e: Facebook?!!!

Absolutisht jo..Fb eshte per te gjithe ata qe nuk kane nje jete te tyren e duan te merren me lloqe..sepse kush do ka social networks sa te duash per te lene piketakime etj etj..le kur i marin seriozisht gjerat..pfffffffff..Ndersa kur njihesh me nej cun perpara te kerkonin nr. e tel tani: Ke facebook? :p
Jo s'kam..:)..
Hahahaha, absolutisht e vertete Robbery...fb eshte nje vend ku cdo njeri I heq edhe ate pak privacy qe I ka ngelur ne boten e cuditeshme te kibernetikes... Kur e imagjinon qe eshte nje site e ndertuar nga nje adoleshent...te vjen me shume frike te "cveshesh" vetveten aty. (pas kaq lohe sonte u futa ketu te pershendes mik-un/en tim/e me te mire ketu ne forum)
Sikurse e thote edhe Robbery, tani eshte bere edhe vend ku ato qe nuk kane nje jete mendojne se jetojne...me virtualitetin. Cfar genjeshter e embel!
Sigurisht cmenduria kolektive e tejkalon ndonjehere arsyen...falna zot qe na bere njerez...
 

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,095
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Facebook?!!!

Un s`harxhoj asnje min ne fb, para ca kohesh e kisha nje account nuk me terhiqte asgje nderkohe shoqeria qe kisha aty, me benin ftesa per Petville,farmville, coffeshop, poker :O

Shifja qe postonin cdo detaj te dites, jam me nervaaaaa... jam happyyy.. prap thoja me vete, jan ne rregull kto??
Ne fund vendosa ta mbyll, se sme ngjallte kurrefar interesi :)
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Facebook?!!!

Facebooku ke un nuk pi uj .....
i kemi mbyll hesapet..ai qe e ka hap fcb gjermon a cka ishte nuk fiton nga un asnje gje haha :)

ps: Roxy e njeta gje dhe un kam pas inat ne fcb per cdo gje ne well e kisha si merzi ti lexoj kur shkrunin......Jam ne kafe, Jam ne gjermani, Jam e merzitur sot ..ncncncnc kot fare aman sikur e gjithe botes do i tregon se cka ka ajo e do ja qan dikush hallin
 

Nikita

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 17, 2011
Postime
27
Pikët
0
Përgjigje e: Facebook?!!!

Un harxhoj minimumi 30 minuta, maksimumi 2 orë varet nga tema e diskutimit që është në mbrëmje, meqë jemi disa miq, mikesha të miat apo miq të mikeshave të mia, që mbrëmjeve hedhim ndonjë tem për diskutim, është interesante, ka dhe një tjetër interesante, që duke qën fanse e gazetave online në fb, i lexoj aty lajmet pa pasur nevoj të hallakatem, ose ka shkrimtarë që i postojn në profilet e tyre tregimet e novelat , që ja vlen ti lexosh, e fundit është duke qën që fb u bë e njohur anemban rruzullit, kam mundur të komunikoj me ish shokët dhe shoqet e skollës së mesme , shumica prej tyre ishin shpërndar nëpër botë
Ka të këqia sa të duah, pik së pari privatësa e cënuar, së dyti, jo të gjith frendsat jan me tru, nxjerin ato statuse që përmëndi Puffetinamë lart, e tjera e tjera,
Ajo që më bën të qesh shum janë albumet e fotografife, është e habitshme kur zbulon që njerzit shumica jan të apasjonuar të reklamojnë veten dhe të dashurit e tyre në intenet, a thua që gjysma e nerzimit janë Top Model,
Edhe një gjë kam vën re shfaqin "inteligjencën" me fjali dhe shprehje të huazuara, nuk vën emrin e autorit, dhe kur u komenton nuk arrijn të të replikojnë, "Kush jan në të vërtet dhe Kush hiqen", ngelet të thuash rrofsh FB, që bashkove katunart e gjith botës, e un bashk me ta . do e ndryshoj shprehjeb e famshme të diktaturës së proletariatit "Proletar të gjith botës bashkohuni" , "Katunar të gjith botës bashkohuni"
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Facebook?!!!

Robery,
jo domosdoshmerisht Facebook-u perdoret per krijimin e takimeve dhe nuk eshte kjo arsye per tu vendosur ne oponence te tij ( sepse sikurse e the ti i bie te kundershtojme te gjithe rrjetet sociale ) ! :)

Gjithsesi, i bashkangjitem mendimit qe nuk eshte aspak produktiv por nuk e perjashtoj mundesine qe te kesh nje faqe aty per te ndare ose jo ato qe ti i gjykon te rendesishme !
 

[email protected]

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
99
Pikët
0
Përgjigje e: Facebook?!!!

Cili eshte ndryshimi nga FB me shpenzimin e kohes ne kete forum? Sa ironike ky 'fakt'.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Facebook?!!!

Cili eshte ndryshimi nga FB me shpenzimin e kohes ne kete forum? Sa ironike ky 'fakt'.
Qe ketu perballesh edhe me mendime te tjera rreth ceshtjeve te ndryshme..ne Fb je me i prirur te shikosh foto e te ndash linke te ndryshem ;)--
 

Nikita

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 17, 2011
Postime
27
Pikët
0
Përgjigje e: Facebook?!!!

Cili eshte ndryshimi nga FB me shpenzimin e kohes ne kete forum? Sa ironike ky 'fakt'.
Me sa e kam kuptuar unë temën, ka të bëj -ja vlen apo jo të harxhosh kohën në fb- , nuk kërkon kush është forumi më i mirë për të kaluar kohën fb apo psh forum-al,
dojatë dija çfar ju duket ironike, thjesht kuriozitet
 

mace

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 16, 2011
Postime
12
Pikët
0
Vendndodhja
sarande
Përgjigje e: Facebook?!!!

per mendimin tim fb eshte humbje kohe per te gjithe ata qe kane .jane cmendur rinia pas fb.i kane lene mesimet vetem me ate meerren dhe kur jane ne mesim i kane tel dhe futen ne fb
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,236
Pikët
113
Përgjigje e: Facebook?!!!

Une nuk e shoh si humbje kohe , vetem nje verejtje kisha kur bejn like :

Tek bera nje dite nje loje c'fare do te ndodhi sot ?
Pergjigja do vdesesh :p


20 like mora :DPs. E shoh si nje mjet komunikimi me shoqerin time , me miq qe i kam gjetur pas kaq vitesh ,
plus fisi qe ma kane pushtu 3/4 e FB :D
 
Top