• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Falco

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,372
Pikët
113
Vendndodhja


Popstari austriak dhe i pëlqyer ne te gjithë botën, nëse do të ishte ende gjallë, do të festonte me 19 shkurt 54 vjetorin e lindjes.
Jeta ka te papriturat e saj. Dhe vdekja e te madhit "Falko" ishte pjesë e te papriturave qe sjell jeta.

“Falco”, lindi me 19 shkurt 1957 në Viene dhe vdiq në Porto Plata..në moshën 40-vjecare në vitin 1998, nga një aksident, që i erdhi si pasojë e humbjes së vëmendjes nga konsumimi i tepruar i kokainës.U be i njohur nme te gjithë botën me hitet e tij :
„Rock Me Amadeus“
„Jeanny“
„Vienna Calling“.
,,Out Of The Dark,,

Ai ka krijuar shumë albume muzikore....por edhe vazhdojnë te krijojne për te. Janë miqte e tij qe ne këtë vit, 2007 për nder dhe respekt te tij kanë krijuar albumin „Hoch wie nie“.

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ybBc6bmger8"]YouTube - Falco_Out.Of.The.Dark
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Falco

Falco ka qene me te vertet kengetar i mire.Po me keqardhje perfundoi ne skenen e droges.
 
Top